ban2

Інформаційний вакуум – головна проблема патріотизму

Що таке патріотизм?

Питання, яке, дійсно, кожний із нас розуміє по-своєму. Адже цей процес дуже важко руками помацати. До того ж, не має чіткого визначення цього терміну. Але всі пишуть одне: це - любов, любов до своєї Батьківщини.
Як показало життя в Україні – патріоти є. Але є ще більше непатріотів. Чому це так? Хто в цьому винний? Багато наукових досліджень проводилося, проводиться та буде проводитися, тому що це - найнагальніша проблема в державі. Адже без патріотів немає взагалі держави.

Але я ставлю інше питання. Адже винних шукати немає сенсу – дурне діло, що забере купу часу, а віз і далі залишиться на тому ж місці. Головне питання - що робити?

На це питання буду я відповідати із власного досвіду. І всі повинні так відповідати самому собі:
1. Чи я патріот?
2. Чому я так думаю?
3. Які фактори, що саме зробило мене таким?

Звичайно, останнє питання дасть відповідь на головне питання: що робити? Хочу зазначити, мої відповіді – це моя особиста думка, і не дуже хочеться ділитися на загал. Але проробивши її, я зрозумів: головна проблема - це інформація, а, точніше, - її відсутність:
• Ми не знаємо багато про наших героїв та патріотів.
• Ми і не знаємо, чому вони любили Батьківщину.
• Ми не знаємо історичних перемог та поразок держави.
• Ми не знаємо про таланти нашого народу.
• Ми не знаємо про природні та лікувальні багатства України.
• Ми не знаємо про наші міста та села, де можна відпочити не гірше, ніж за кордоном.
• Ми не знаємо про духовне надбання України: пісні, мистецтво, культура, тощо.
• Ми не знаємо про таланти наших людей сьогодення – культурні, наукові та спортивні досягнення.
• Ми не знаємо нашого товаровиробника та які в нас якісні товари та послуги виробляються.
• Ми не знаємо, що наша Батьківщина - це ми.
• Ми багато чого не знаємо!

Якщо для дорослих зараз в цьому полі інформаційний вакуум, то що говорити про дітей? Ось, чому в нашій державі багато вати.
Нас не потрібно закликати до патріотизму, нас не потрібно виховувати патріотично – нам потрібна інформація: за що слід любити свою Батьківщину?

Все дуже просто. Тому всі програми та проекти держави повинні бути спрямовані на інформування українців щодо вищезазначених питань! Потрібно розробити програму та створити державну структуру, яка буде займатися інформуванням громадян держави про досягнення України, її багатства, її героїв.
Своє бачення цієї програми, якщо актуально, я напишу пізніше. Але знаю одне: чим раніше почнеться це інформування, тим швидше буде вирішена проблема патріотизму в Україні.

P.S. Я їздив у відрядження до Польщі та ходив з великим прапором України. Ви не повірите, таке було пишання своєю державою, і так файно вітали Україну поляки!!!

Автор: Шваб Микола

Сподобався допис? Поділіться в соцмережах, будь ласка, щоб прочитали інші !!!!

2 коментарів

 • Ірина Четвер, 16 липня 2015, 16:31 Посилання на коментар

  Так, я погоджуюсь, що треба пишатись і поширювати інформацію про наші здобутки, але от тільки мені не подобається ідея того, що має існувати для цього якийсь державний інститут (установа).
  Я, наприклад, люблю українську рок музику і знаєте що? Міністерство культури ще не зробило нічогісінько задля того, аби влаштувати якийсь фестиваль, чи якось популяризувати цей напрям. Але попри це в Україні є безліч музичних фестивалів, які відбуваються вже не перший рік (Захід-фест, Схід-Рок, Завантаження, Руйнація, Південь-фест, Республіка та ін.) Також у нас з*являються музичні журнали "Крок у РОК", "Daily Metal News", також є безліч пабліків у соц. мережах про українську музику. А за рахунок чого воно живе і розвивається? Тільки виключно за рахунок небайдужих людей, тому що вони люблять те, чим займаються. Ось і все. А міністерство, чи якась певна державна служба вона не буде щось любити, вона буде все робити "для галочки" (знаю про що кажу, бо зараз сама працюю на держслужбі).
  Я думаю, що потроху ми всі і так відкриваємо для себе щось нове українське, цікаве. Треба просто трошки пошукати) За один день ми не зробимо усю цю роботу, але відкриваючи для себе щось нове щодня, ми і самі збагачуємось і збагачуємо нашу державу )

  P.S. Хто зацікавився фестивалями, інформацію про них усі можна легко відшукати в інтернеті

 • Антон Четвер, 16 липня 2015, 15:54 Посилання на коментар

  З таким правописом важко сприймати статтю серйозно. А якщо по темі - головна думка абсолютно вірна: виховувати ні чим не аргументований патріотизм, це воду в ступі товкти. Або навіть гірше, оскільки можна замість патріотизму виховати ненависть (перевірено на власному досвіді в дитинстві під час навчання в занадто "патріотичній" школі).

  Перераховані прогалини в усвідомленні нашої самобутності, звісно, мають сенс. Але це лише половина справи. Коли українець живе серед такої кількості бруду (і в переносному значенні також), ніякі знання про наших талантів не допоможуть йому полюбити батьківщину сильніше. Щоб знання про якісну продукцію почали впливати на нашу свідомість, треба щоб наша продукція була дійсно конкурентноздатною на світовому ринку, адже поодиничні випадки справі не допоможуть. Те ж саме стосується місць відпочинку: необхідно, щоб вони в своїй більшості відповідали найкращим очікуванням. Якщо людина дев'ять з десяти разів відпочиває в неприємних умавах, або, ще гірше, при хамському ставленні персоналу/володарів місця відпочинку, то один відпочинок з позитивними враженнями нічого не змінить.

  Аби чимось пишатися, треба дійсно мати чим. Якщо зараз створити державну структуру, це швидше за все буде мати вигляд тієї самої ідіотської пропаганди, яку зараз спостерігаємо на телебаченні та багатьох україномовних інтернет ресурсах. Це може працювати лише по відношенню до зомбованих ура-патріотів. І тільки якщо цій структурі буде дійсно на що опиратися, вона зможе вплинути на патріотизм скептиків, реалістів, просто логічно міркуючих людей.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"