ban2

ОСТРІВЦІ ВІЛЬНОГО СЛОВА


Ще залишилися в РФ місця, куди, здається, не сягає ні всевидюще око ФСБ, ані всекараюча десниця щуропикого царка. Це не лише кухонні «політичні клуби», де збирається щонайбільше по півдесятка однодумців – друзів і родичів. Це ще й кілька (або, може, й кількадесят) інтернет-форумів, де відвідувачам вільно писати будь-що стосовно тієї чи іншої теми – висловитися так, аби тебе помітили й прочитали тисячі, якщо не десятки тисяч співгромадян. Такі собі гайд-парки. Заповідники демократії, до яких зась фанатикам влади. Спробуй-но тільки розпочати тут проурядову агітацію! Тутешня громада досить агресивна й з опонентами не панькається – миттю накидається на інакомислячого й розриває у клоччя. Не лізь, мовляв, сюди з прокремлівськими штампами! Доволі ми їх у реалі наслухалися! То дай хоча б тут від них відпочити! Прихильникові кремля невдовзі вліплюють бан, після чого він зникає звідси назавжди.
І «відпочинок» розпочинається – з гострим (іноді, аж надто гострим) гумором, з міцними слівцями (навчились обходити увагу модераторів-роботів, міняючи місцями літери в нецензурних словечках)! Це ніби своєрідні змагання: хто дотепніше обсміє нинішніх можновладців, хто відвертіше висловить усе, що думає про них? Аби тільки був привід!
А привід завжди знайдеться. От хоч би й нинішні новини про падіння цін на нафту… Вісімдесят вісім, вісімдесят сім, вісімдесят шість… Що стрімкіше дешевшає чорне золото, то язикатішими стають тутешні завсідники, не шкодуючи «компліментів» на адресу нинішніх «господарів життя», владарювання яких от-от мусить добігти кінця. Спалахують на форумі чимдалі радикальніші лозунги, в прах розвіюючи всі зусилля ідеологів. Кажеш, «Кримнаш»? То на хліб його намаж! Як-як? Ядерні боєголовки? А ти сам їх бачив? Може, їх давно іржа пожерла? Та й хто всерйоз говоритиме про ядерну війну при нинішньому світовому порядку? То все так – лише понти дешеві й порожні! Чого-чого? Та йди ти, знаєш куди, зі своєю територією! Онде вона лежить пусткою, безгосподарна, занедбана. Кого всерйоз налякає цей колос на глиняних ногах?..
Отак, заховавшись під чудернацькими ніками й не менш дивними аватарами, ненависники диктатури день у день ллють і ллють отруту на кремлівську хунту. Наче винниченківські терміти, помалу, але настирливо вигризають вони зсередини «імперську» фортецю. Знають-бо: царювання ВВХ – скороминуще (досить лише суворої реакції світової спільноти та обвалу вартості енергоносіїв).
Іноді, з боку дивлячись, аж лячно стає за них: невже ж вони не бояться покарання за свої аж занадто гарячі спічі? Невже ж каральні органи не відають, що тут діється, й не вживають відповідних заходів? Напевне знають, але надають укінець пригніченому народові змогу хоча б десь «випустити пару», чітко й відверто висловити наболіле тут, на віртуальних просторах, аби в реалі знову не вибухнула (на страх диктаторові) Манежна чи Болотна площа, перетворившись на російський Майдан.
Гей, борці! А що ж ви далі робитимете, коли ненависний вам режим урешті-решт розвалиться під тиском світової спільноти та внутрішнього невдоволення? Як житимете далі? Чи бачите вже альтернативу нинішньому життю? Якийсь дотепник відповів: «Спершу десь із півроку бенкетуватимемо на радощах! А далі – видно буде. Та й не важливо це зараз. Головне – не мовчати!»

АВТОР: Максим Зеленчук

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"