ban2

Експерт розповів, як "Газпром" тягне на дно економіку Росії

"Газпром" систематично втрачає свою капіталізацію і зменшує видобуток газу

Про це в студії Еспресо.TV розповів експерт з енергетичних питань, голова "Комітету енергетичної незалежності України" Іван Надєїн.

За словами експерта, амбітні заяви Путіна про те, що "Газпром" буде коштувати $3 млрд не збудуться.

"Газпром" за останні три роки зменшив свою капітальну вартість на 30%. Планомірно падає видобуток. На наступний рік зменшення планів надходження в російський бюджет, який майже на 60% складається з нафтогазових надходженнь. Мінекономіки РФ зменшило надходження в бюджет майже на 30%. Це напряму буде впливати і на курс російського рубля і на дефіцит російського бюджету, який буде зростати", - розповів він.

Також Надєїн пояснив, що можливості зберігання газу в Росії без українських підземних газосховищ не відповідають всім технологічним потребам "Газпрому".

"Якщот взяти жовтень, то звичайно "Газпром" закачував в українські газосховища більше одно мільярда кубометрів газу. Україна завжди була технологічно зручною для "Газпрому". Україна брала рівним графіком газ протягом року і це було вигідно російській компанії. Сьогодні, коли ми вже майже 6 місяців не відбираємо газ, безперечно, зберігати його за Уралом в газових сховищах економічно не рентабельно, а зберігати на території Європи занадто дорого", - пояснив експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Газпром" в жовтні зменшив видобуток газу майже на 25%.

ДЖЕРЕЛО: Еспресо.ТВ

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"