ban2

ДАЙДЖЕСТ ФАЙНИХ НОВИН УКРАЇНИ - ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ. Випуск 4

collage

Нам випав жереб — жити в епоху змін. Судячи з усього, змін до кращого. Багатьом речам повернулись властиві їм функції та «імена»: відновлена в правах приватна власність, економіка стала економікою, товар став товаром, тощо. Право стало правом, якого треба вміти дотримуватись і одстоювати. Свобода стала свободою, яку треба вміти сприймати й зберігати. Звичайно, постало багато інших питань і проблем. Але безпроблемним життя є тільки «там, де нас нема». І це, судячи з усього, усвідомлюють щоразу більше громадян України.

Україна поступово займає своє властиве місце в політико-економічному просторі. Звичайно, не так динамічно, як би того хотілося, але таки займає. Щоразу більше людей у суспільстві керується такими природними поняттями, як доцільність, потрібність, корисність. Ідеології, на щастя, перестають домінувати.

Взагалі українці дуже талановиті, і коли йдеться про те, щоб надолужити 50 років розвитку якоїсь побутової ділянки — вони не йдуть поступово, крок за кроком, а відразу опановують усе найновіше та найсучасніше.

Українець повністю відмовився від газу та перейшов на міскантус

Українець Микола Кікоть вирішив проблему дороговартісного газу досить не ординарно. Він засіяв свої земельні наділи екзотичною рослиною – міскантусом, тобто високорослим очеретом, що використовується для опалення.
Зараз Микола Кікоть не може не радіти, так як більше не потрібно закуповувати ні вугілля, ні дрова. Проте у достатку багато дешевої біомаси – середній врожай приносить 30 т з одного гектару землю.

1

Микола Кікоть вирощує міскантус або слонову кістку вже протягом трьох років. Рослина не тільки має низьку вартість, але й непримхлива. Міскантус висаджують лише один раз в 25 років. Культура має високу продуктивність – лише за один сезон він виростає до чотирьох метрів вгору. Взимку хазяїн її скошує, а навесні рослина виростає знову.

Микола Кікоть стверджує, що саме завдяки екзотичній рослині, він більше не залежить від тарифів на газ. Так, якщо спалити врожай з одного гектару, то можна отримати від 15 до 22 тис. куб. м газу. Культура переносить великі морозі – до – 20°С....
Читати тут 

Соціальний бізнес: як це працює
2

"Сегодня" дізналася, що таке соціальне підприємництво і як воно працює у нас
В Одесі активно розвивають ідею соціального бізнесу — все частіше з'являються проекти, спрямовані на покращення життя в місті і заробляння грошей одночасно. "Сегодня" дізналася, що таке соціальне підприємництво і як воно працює у нас....

... Одним із перших успішних проектів у рамках соціального підприємництва одеситів стало "Інватаксі" — дві смецмашини для людей з обмеженими можливостями доставлять клієнта з 8:00 до 20:00 у будь-яку точку міста. Крім того, скоро відкриє для відвідувачів двері і соціальний ресторан на вул. Канатній, 27/1, співзасновниками якого стануть 300 підприємців. Кожен з них вкладе в проект по $1000, а займе ресторан 355 "квадратів".

Формат соціального бізнесу допоможе підприємцям доносити ідею поліпшення міста до багатьох людей відразу....
Більше тут 

У бюджеті-2017 різко зросли витрати на закупівлю ліків

3Найбільше зростання заплановане по препаратах для лікування туберкульозу. Згідно з проектом державного бюджету України на 2017 рік, витрати на закупівлю ліків збільшені на 2 млрд грн, або на 50,6%. 

Найбільше зростання витрат, за даними Міністерства охорони здоров'я, запланований по закупках препаратів для лікування туберкульозу – в 2,4 рази, або на 141%, і препаратів для хворих на ВІЛ/СНІД (зростання в 2,3 рази, або на 133%). Також більш, ніж в півтора рази (на 58%), збільшено видатки на закупівлі ліків для дитячої онкології.

У МОЗ зазначили, що зростання витрат очікується також у відсотках до сукупних витрат держбюджету (з 0,6% до 0,8%) і в порівнянні з ВВП з (0,18% до 0,23%)....
Читати тут 

Трускавецькі лікарі запрошують військових на оздоровлення


У Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» учасники АТО можуть пройти 21-денний курс реабілітації безкоштовно.
Читати тут 

Український ВПК похвалився авіаційними новинками

Крім Ан-178, український ВПК за останній місяць зумів представити модернізацію ударного вертольота за спрощеним варіантом Мі-24ПУ1 і безпілотний літальний апарат "Горлиця".

В Києві пройшов авіаційний фестиваль, на якому українська публіка вперше побачила вітчизняний військово-транспортний літак Ан-178. Щонайменше три таких планується передати українським повітряним силам. Зокрема, на базі одного з Ан-178 хочуть зробити літак дальнього радіолокаційного виявлення (ДРЛВ).

4

....Крім Ан-178, український ВПК за останній місяць зумів представити ще як мінімум дві авіановинки. Це модернізація ударного вертольота за спрощеним варіантом Мі-24ПУ1 і безпілотний літальний апарат "Горлиця", створений на держпідприємстві "Антонов". Цей БПЛА, за запевненням держконцерну (ДК) "Укроборонпром", може стати першим вітчизняним тактичним безпілотним комплексом, здатним нести засоби ураження. При цьому для наочності поряд з першою моделлю "Горлиці" розробники поклали керований боєприпас, який є, як пояснив Сергій Згурець, ракетою для наземного протитанкового комплексу "Корсар"....
Детальніше читати тут 

Рубіж у півсотні пройдено! – на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбувся спуск нового судна 

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» на воду було спущено третє несамохідне судно проекту В2000, розроблене для експлуатації річкою Південний Буг.
Про це повідомляють у прес-службі підприємства.

5

Судно проекту В2000 стало 50-ю ювілейною одиницею флоту компанії, загальна водотоннажність якого тепер складає 151,3 тис. тонн. Розпочате наприкінці цієї весни будівництво серії суден буде завершено до вересня 2017 року – на той момент судноплавна компанія «НІБУЛОНу» налічуватиме у своєму складі вісім таких «елеваторів на воді».

Характеристика цих суден наступна: довжина – 71,7 м; ширина габаритна – 17,0 м; висота борту – 3,3 м; осадка при завантаженні – 2,25 м; осадка порожнього судна – 1,8 м; водотоннажність – 2 515 тонн; загальна місткість вантажного трюму – 2 850 м³; кількість трюмів – 1; район плавання – внутрішні водні шляхи України.
Більше читати та більше фото тут 

Україна представила новий бойовий модуль "Тайпан" на виставці в Азербайджані

ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", представив свій новий бойовий модуль "Тайпан", технічні характеристики якого відповідають найкращим західним зразкам.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні прес-служби "Укроборонпрому". 

6

Згідно з повідомленням, прем'єра відбулася на міжнародній виставці озброєнь "ADEX - 2016", що цими днями триває в Азербайджані. Бойовий модуль українського виробництва встановлено на бронеавтомобіль компанії "AZCAN", що є спільним проектом Азербайджану і Канади.

"Унікальність бойового модуля "Тайпан" полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів і вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на надмалих та високих швидкостях обертання модуля. "Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння....
Більше читати тут 

КрАЗ засвітив безкапотний броньовик

23 сентября на территории ПАО "АвтоКрАЗ" по случаю Дня машиностроителя презентовали новинки, среди которых - бескапотный бронеавтомобиль КрАЗ колесной формулы 4х4. Заводчан і їхні сім’ї сердечно привітав генеральний директор підприємства – Роман Черняк. Апогеєм свята став виступ повнопривідних автомобілів КрАЗ на заводському полігоні.

7

Відбулася також і статична презентація новинок. Серед них – тільки-но складений, навіть ще без фарбування, новий легкий бронеавтомобіль колісної формули 4×4. Його відмінна риса – безкапотне компонування. Така машина легша і маневреніша за капотний бронеавтомобіль КрАЗ «Шрек».
Більше читати тут 

Краматорське підприємство відправило гондолу для чергового вітропарку на Миколаївщині

Розташована у Краматорську компанія "Фурлендер Віндтехнолоджі" виготовила першу 110-тонну гондолу вітроенергетичної установки потужністю 2,5МВт для вітряного парку (ВП)"Причорноморський", який розташований у Очаківському районі Миколаївської області....

... основна проблема вітроенергетичної галузі в Україні – відсутність ринку. З відправкою нової гондоли для ВП "Причорноморський підприємство сподівається на "кращі часи". "Вчора я зустрічався з ЄБРР, який є фінансуючим банком вітропарку "Новоазовськ" (добре, що його запустили), і ЄБРР зараз готовий і надалі розвивати альтернативну енергетику і в інших областях...

8

....Директор ТОВ "Фурлендер Віндтехнолоджі" Віталій Загудаєв зазначив, що в рамках контракту до вітропарку "Причорноморський" протягом року має бути поставлено ще одну турбіну потужністю 2,3МВТ та одну турбіну потужністю 3МВт. У подальшому підприємство сподівається на нові замовлення. Сам ВП розрахований на 30МВт із можливістю розширення до 90МВт.

Загальна вага турбіни вартістю близько 3,5 млн євро становить біля 500 тон: сама вежа – біля 300-310 тон, гондола – 110 тон, ротор - близько 70 тон.

"Імпортна складова виробництва складає близько 40% (в основному, Німеччина), українська – 60%. Усі працівники на підприємстві – українці. Майже всі пройшли навчання в Німеччині", - зазначив В.Загудаєв.
Детальніше тут 

Одна з найбільших ізраїльських будівельних компаній відкрила представництво в Україні

9

Провідна ізраїльська компанія Шапір відкрила в Україні своє представництво і готова брати участь у тендерах на ремонт чи будівництво українських автодоріг.
Про це повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян на своїй сторінці у Фейсбук.
За його словами, переговори тривали кілька місяців, відбулося знайомство їх фахівців з реаліями і потенціалом українського ринку.... 

... Шапір-Груп спеціалізується на промислових і житлових інфраструктурних проектах. Компанія зводила у себе на батьківщині аеропорт Бен Гуріон, Герхардську греблю і інші об'єкти
Більше читати тут 

Порошенко підписав закон про виплати полоненим військовим

Президент Петро Порошенко підписав закон про збереження виплат і окладів військовослужбовцям, які потрапили в полон. Про це йдеться у повідомленні прес-служби президента у середу.

10

"Документом встановлюються правові підстави для проведення перерахунку грошового забезпечення сім'ям тих військовослужбовців Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів, які були захоплені в полон або стали заручниками на території проведення АТО під час бойових дій з незаконними збройними формуваннями", - сказано у повідомленні.

... Вказується, що сім'ї полонених військовослужбовців щомісячно отримуватимуть грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення....
Детальніше тут 

В Миколаєві відбулась презентація книги «Миттєвості війни»

Презентація книги «Миттєвості війни», присвячена проведенню АТО та нашим сучасним героям. 
На презентацію нової книги «Миттєвості війни» прийшли її автори, родичі загиблих героїв, військовослужбовці ЗС України, Національної гвардії України, представників влади, студенти та усі небайдужі миколаївці.

11

Захід відбувся у Миколаївській філії Київського національного університету культури та мистецтв. Як розповів керівник авторського колективу — доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Миколаївської філії Київського національного університету культури та мистецтв Сергій Макарчук, книга являє собою збірку нарисів про миколаївців та мешканців області, які взяли участь у проведенні антитерористичної операції чи в якості бійця, або волонтера....
Детальніше та більше фото тут 

Ми живемо у файній країні! Нам є чим пишатися. Наша нація патріотична, добра але незламна. Шануймося!

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"