ban2

Зубко в Баку: Україна хоче купувати азербайджанську нафту та допоможе у її транзиті до ЄС

Україна ініціювала створення великого транспортного коридору "Балтійське море – Чорне море – Каспійське море"

Україна та Азербайджан обговорили перспективи організації поставок азербайджанської нафти на українські НПЗ та її транзиту територією країни. Про це сьогодні заявив віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час 11-го засідання Спільної міжурядової азербайджансько-української комісії з питань економічного співробітництва в Баку.

Посадовець зазначив: "Сьогодні у нас створені для цього всі необхідні технічні можливості. Крім того, ми обговорили можливості інвестування Азербайджаном у нафтогазову галузь України".

Геннадій Зубко також заявив, що сторони уже обговорили перспективи організації поставок легких сортів нафти з використанням південної гілки нафтопроводу "Дружба" у напрямку НПЗ Чехії, Словаччини та Угорщини. Сторони підтвердили зацікавленість у швидкій реалізації даного напрямку.

Більш того, за даними віце-прем'єра, Україна передала азербайджанській стороні проект угоди про створення міжнародного транспортного коридору "Балтійське море-Чорне море-Каспійське море". "Це великий транспортний коридор, який синхронізує декілька маршрутів, матиме велике значення у зміцненні торговельно-економічних зв'язків. Також передбачається створення єдиного органу управління в рамках коридору для формування комплексної стратегії розвитку вантажних перевезень у регіоні", – зазначив Зубко.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"