ban2

ЄС хоче швидко перейти на поставки газу з Азербайджану і Туркменістану, - Spiegel

Єврокомісія у зв'язку з планами диверсифікації джерел енергопостачання прагне швидких переговорів про поставки газу з таких країн, як Азербайджан і Туркменістан
Меморандуми про наміри між ЄС і цими країнами можуть підписати 2015 року, пише Spiegel online, передає "Німецька хвиля".

"ЄС використає усі свої зовнішньополітичні інструменти, щоб створити стратегічні енергетичні партнерства з країнами-виробниками та транзитерами", - цитує Spiegel online проект документа.

До переліку таких країн належать Алжир, Туреччина, Азербайджан, Туркменістан, деякі держави Близького Сходу та Африки. Крім того, партнерство з Норвегією, США та Канадою має бути інтенсифіковане.

Коментуючи ці плани ЄС, видання зауважує, що деякі з названих стратегічних партнерів є доволі "сумнівними". Зокрема, Туркменістан, хоча й має величезні газові родовища, але є диктатурою та, за даними організації Transparency International, належить до десятки найбільш корумпованих країн світу. Азербайджан у рейтингу свободи преси від міжнародної організації "Репортери без кордонів" посідає 162 місце зі 180.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"