ban2

Мінкульт продовжить боротьбу за скіфське золото з музеїв Криму – міністр

КИЇВ. 8 червня. УНН. Міністерство культури України продовжує судову боротьбу за повернення предметів скіфського мистецтва, які зберігалися в музеях Криму, з Нідерландів, де вони виставлялися минулого року. Про це УНН сказав віце-прем'єр-міністр-міністр культури В'ячеслав Кириленко.
"Процес триває, ми працюємо",- сказав В.Кириленко.
Він не дав інших подробиць. За рішенням суду Амстердама Україна мала до 20 травня подати розширений пакет документів для обґрунтування свого права на частину експозиції виставки "Крим - золото та секрети Чорного моря".
Частина експозиції, яка складалася з експонатів Національного історичного музею, повернулася в Україну раніше. На артефакти з чотирьох кримських музеїв претендує Росія, яка анексувала Крим після того, як золоті предмети сирійського мистецтва були вивезені до Нідерландів для участі у виставці.
Нагадаємо, більше тисячі артефактів із п’яти українських музеїв (одного київського та чотирьох кримських) були надані на виставку в музей Алларда Пірсона в Амстердамі до анексії Кримського півострова і мали повернутися ще у травні. Однак музей в Нідерландах, де виставлене золото скіфів, вирішив не передавати експонати ані Україні, ані Криму до рішення суду або угоди між сторонами. Експонати з київського музею вже повернулися в Київ.
У свою чергу директор Центрального музею Тавриди звернувся до ЮНЕСКО з питанням збереження і повернення колекції скіфського золота з голландського музею. А кримські музеї подали колективний позов до суду Амстердама, в якому вимагають повернути колекцію скіфського золота з Нідерландів.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"