ban2

Школярі в Ладижині шиють чохли для міні-буржуйок, які передають у зону АТО

Посилання на Lada.FM обов’язкове http://lada.fm/2015/02/08/shkolyar-v-ladizhin-shiyut-chohli-dlya-mn-burzhuyok-yak-peredayut-u-zonu-ato.html#ixzz3RAXbxb7g

Про підтримку наших вояків у зоні АТО ми інформуємо постійно. І ця допомога йде на Схід від усіх – допомагають і волонтери, і підприємці, і пересічні мешканці. Не стоять осторонь і навчальні та освітні заклади.

Ладижинські студенти і школярі не раз беруть участь у різних акціях підтримки, відправляють різні посилки українським військовим, підтримуючи їхній патріотичний дух листами, плакатами, символічними подарунками, які виготовляють власними руками.

Нещодавно ладижинський майстер – коваль Андрій Чепірдак розробив для наших військових цікавий винахід – міні-пічки-«буржуйки», у яких вони можуть швидко і непомітно для ворога підігріти чай, рідку їжу. Майстер розпочав, можна сказати, їх масове виготовлення. Як він розказав, виготовляє їх до 200 штук маже щодня, а дружина його шиє до них чохли. Останнім часом їм не вистачає рук, як то кажуть. Тому Андрій Чепірдак вирішив звернутися до адміністрації школи №2 із пропозицією, аби учні допомогли у пошитті чохлів до міні – «буржуйок».

Директор школи Лідія Курочко підтримала цю ініціативу і було вирішено, що учні 5-9 класів на уроках праці шитимуть чохли. Матерія для них використовується джинсова. І коли у школі дізналися про те, що потрібно джинсова тканина, - і вчителі, і учні почали активно приносити свої джинсові речі на переробку.

Як розповіла нам Галина Палій, вчителька обслуговуючої праці ЗОШ №2, пошиттям чохлів для міні – «буржуйок» на уроках праці займатимуться дівчатка. І вони сприйняли цю ідею із захватом, із задоволенням розпорюють старі джинси, кроять, шиють за викройкою.

«Ми маємо пошити, як мінімум, 200 штук таких чохлів. Взагалі – то ми шиємо із цупкого матеріалу, цупкої тканини - це джинси. Джинси зносять нам всі практично вчителі, діти. Повністю школа вся задіяна. Дітки будуть займатися цією роботою, починаючи від 5 – го класу по 9 –ий, вони займаються шиттям і вони на уроках праці будуть шити ці чохли. Ми будемо відправляти їх. Хочемо постаратися зробити їх швидше, щоб швидше відправити», - сказала пані Галина.

Українську символіку на кожний чохол замовили у міській типографії і її, за словами Галини Палій, там виготовляють безкоштовно.

«Дітки позносили, є у нас вже липучки, те, що нам треба. Ми пришиваємо їх ось сюди. А ще ми маємо писати, звичайно, листи, робити листівочки, побажання нашим воїнам, щоб вони повернулися», - поділилася з нами вчителька.

Дівчатка із 7- А класу, які на той час вже працювали на уроці, - сказали, що виготовляти чохли для них зовсім не важко, вони зізналися, що їм ця робота подобається більше, ніж щось вишивати на уроці. Школярки дуже раді, що своєю працею так допомагають нашим воїнам у зоні АТО.

Поки дівчатка шиють чохли для міні-«буржуйок», хлопці у цей час займають іншою, не менш важливою роботою,– вони прибирають шкільні підвальні приміщення, готуючи їх під бомбосховище. А старшокласники проходять військову підготовку, навчаються розбирати і складати учбові автомати.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"