ban2

У Франції українському єпископу вручать орден ПОЧЕСНОГО ЛЕГІОНУ

7-10 травня в Парижі та у містечку Санліс відбудуться традиційні святкування днів Анни Ярославни у Франції. Під час святкування єпископу Української Греко-Католицької Церкви у Франції, Швейцарії і країнах Бенілюксу, громадському діячу та провідному науковцю у галузі церковної історії, пластуну Борису Гудзяку буде вручено Орден Почесного Легіону.
У святкуваннях візьмуть участь представники української діаспори та влади міста Санліс, запрошені дипломатичні представники, приїдуть також гості з України та Північної Америки. Особливим гостем святкувань стане Блаженніший Святослав (Шевчук).

Розпочнуться урочистості 7 травня з вручення Ордену Кавалера Почесного Легіону владиці Борису (Гудзяку) в Люксембургському палаці. Орден вручатиме Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні Ален Ремі.

8 травня українці Франції долучаться до днів пам’яті жертв Другої світової війни, а 9 травня відбудеться зустріч громади Паризької єпархії з Главаю УГКЦ в кафедральному соборі Святого Володимира Великого.

Святкування в колишній резиденції французьких королів – містечку Санліс відбудеться 10 травня та розпочнеться із покладення квітів до пам’ятника Анни Київської і пам’ятної дошки жертвам Голодомору. Продовжаться заходи урочистою літургією в церкві Бориса і Гліба в Санлісі, яку очолить. Блаженніший Святослав. Опісля відбудеться концерт хору катедри святого Володимира Великого, яким керуватиме всесвітньо відомий український диригент Кирило Карабиць – головний диригент симфонічного оркестру в Bournemouth (Великобританія), який у 2013 році визнаний диригентом року британським Royal Philharmonic Society.

Також в Санлісі будуть представлені архітектурні проекти відновлення храму святих Бориса і Гліба та культурного центру Анни Ярославни (Laure Schneegans – Philippe de Podestad).

«Нам надзвичайно приємно, що цього року наші святкування співпадають з офіційною нагородою Французької держави владиці Борису (Гудзяку). Франція і Україна започаткували свою співпрацю 1000 років тому. Ще у ті часи відносини наших двох держав базувалися на спільних людських цінностях. Цей проект унікальний: бо духовність і культура переплітаються. Вони житимуть під одним дахом. Часто нас питаються «Як так? Церква і Культурний Центр разом? Приходьте і подивіться – кажемо ми», – розповідає співзасновниця Центру Анни Ярославни Вікторія Делленжер.

За словами Вікторії Делленжер, з часу заснування Культурного центру (рік тому), він вже став осередком культурного життя для української громади і для французів. Його завдання – краще інформувати, показувати українських митців, українське кіно, українську моду, українську кухню, книжку, показувати те, що зацікавить французів і знайде шлях до їхнього серця.

Організаторами святкування днів Анни Ярославни у Франції є єпархія святого Володимира Великого Української греко-католицької церкви та спільнота українців, що мешкають у Франції. У цьому містечку українська громада придбала церкву і заснувала Культурний центр Анни Ярославни.

Довідково:

Орден Почесного легіону встановлено Наполеоном Бонапартом у травні 1802 року за прикладом рицарських орденів.

Приналежність до ордена є найвищою нагородою, знаком пошани та офіційного визнання особливих заслуг у Франції. Прийняття у члени ордена здійснюється за видатні військові або громадянські заслуги президентом Французької Республіки.

Удостоєні цієї нагороди мають звання "канцлера", "великого офіцера", "командора", "офіцера" і "кавалера" ордена Почесного легіону. Нині у Франції звання "кавалера" удостоєні 93 тис. осіб.

"Серед 691 нових членів Ордену Почесного легіону, оголошених 1 січня 2015 року, є, зокрема, й ім’я єпископа єпархії Святого рівноапостольного князя Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Бориса (Гудзяка)", - йдеться у повідомленні.

Програма святкувань:

Четвер, 7 травня
18:00 церемонія вручення ордену Кавалера Почесного Легіону (Palais du Luxembourg - Restaurant des sénateurs - 15ter rue de Vaugirard - 75006 Paris)

Субота, 9 травня
9:30 Посвячення каплиці в Єпархіальному домі (27 avenue Foch, Vincennes)
18:00 Вечірня в катедрі святого Володимира
19:00 зустріч Блаженнішого Святослава з вірними в катедрі святого Володимира

Неділя, 10 травня – Senlis
8:00 від’їзд до Senlis
9:00 зустріч з мером м. Санліс Pascale Loiseleur
9:45 покладення квітів до пам’ятника Анни Київської і до пам’ятної дошки жертвам Голодомору (Place des Arènes)
11:00 Божественна Літургія в Cathédrale de Senlis. Очолює Блаженніший Святослав (Шевчук) Співслужать:
• Mgr Jacques Benoit-Gonnin, Єпарх de Beauvais, Noyon et Senlis
• владика Гліб(Лончина), Єпарх Лондонський
• владика Кен (Новіківський), ЄпархNewWestminster, Canada
• владика Борис (Ґудзяк), Єпарх Паризький
• владика Василь (Тучапець), ЕкзархХарківський
Співає Хор Катедри Святого Володимира в Парижі

Слово привітання Посла Франції в Україні, Ален Ремі
13:45 дружній pique-nique в трапезній Ліцею Saint-Vincent
15:30 конференція архітекторів Церква святих Бориса та Гліба
17:00 концерт хору Катедри Святого Володимира в Парижі під диригуванням Кирила Карабеця (головного диригента симфонічного оркестру в Bournemouth, UK) Церква святих Бориса та Гліба
18:00 Вечірня в Церкві святих Бориса та Гліба

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"