ban2

Німецький фонд відкрив у Києві виставку, присвячену жертвам нацизму

У Києві німецький фонд "Пам'ять, відповідальність і майбутнє" відкрив виставку з нагоди 70-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі

Про це інформує Еспресо. TV із посиланням на "Укрінформ".

"Виставка, яку ми відкриваємо, - це маленький зразок доль учасників програми. Нею ми хочемо віддати належне всім іншим людям з подібними долями. Такі виставки показують, що всі ці люди - не анонімні, вони мають обличчя, які ми повинні знати", - розповів член правління фонду, який організував виставку, Гюнтер Заатгофф під час урочистого відкриття проекту

За його словами, День пам'яті та примирення у Німеччині ще не став офіційним.

"Шлях до примирення лежить крізь болісні речі. Для одних це означає просити пробачення, для інших - пробачити. І я від імені Німеччини хотів би вибачитися за те, що наш народ заподіяв вашому народові. Нам необхідна спільна культура пам'яті, щоб мати спільну культуру майбутнього", - підкреслив Заатгофф.

Читайте також: Україна відзначає День пам’яті та примирення.

Одна з учасників програми - Марія Іллівна Філатова, яка приїхала з Горлівки, пригадала той час, коли разом із мамою була таборі в м. Арнштадт, Тюрінгія. Їй було три роки, протежінка запам'ятала все дуже добре, бо "коли страх, то запам'ятовується все і навіть в малому віці".

"Ми були дуже прив'язані одне до одного. Мама весь час боялася, що піде на роботу, а як повернеться, то мене вже не застане. А мені весь час здавалося, що вона піде і більше не повернеться. І цей страх в ній жив, навіть коли ми повернулися в Україну, аж до самої її смерті", - сказала Марія Іллівна.

Також жінка наголосила, що їй боляче через ті події, які нині відбуваються в Україні.

"Дуже обідно, що Бог позбавив розуму наш народ і не вберіг мир у нашій країні. Що всім нашим людям довелося пережити ще одну війну. Зараз у нас ідуть бойові дії. З віддалі тих років оцінюєш все і порівнюєш. Війна - це найстрашніше, що людина могла придумати. Щоб все, що збудували, - зруйнувати. Родити дітей - і повбивати... І хочеться, щоб керівники всіх держав це добре вивчили і запам'ятали", - підкреслила Філатова.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"