ban2

Порошенко: світ має змусити Росію піти з Криму

Президент Петро Порошенко заявлвяє, що Крим через рік після анексії Росією все одно залишається частиною України.

Про таке Глава Української держави написав у своїй статті "Крим як і раніше Україна" для The Wall Street Journal, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Рік потому Крим залишається частиною України, і це наша спільна відповідальність з рештою світу, щоб скасувати несправедливість де-факто і де-юре - зробити так, щоб агресор пішов. Рано чи пізно Крим повернеться туди, кому він належить, і наш спільний обов'язок зробити це якомога швидше - з поваги прав наших громадян, міжнародного права і заради збереження глобальної безпеки", - зазначив Президент.

Він нагадав, що рівно рік тому Крим був незаконно анексований Росією за допомогою так званих "зелених чоловічків", які насправді були добре озброєними професійними військовими збройних сил РФ.

"Я сам був свідком незаконною і ганебної окупації, і ніколи не забуду і не виправдаю це. Коли я відвідав кримську столицю Сімферополь рік тому, щоб допомогти домовитися про врегулювання, я бачив багато "маленьких зелених чоловічків", які насправді були добре озброєними професійними солдатами. І хоча вони були в масках і переодягнені, у формі зі зміненим маркуванням, стало ясно, що кожна команда окупації приходила з одного джерела: з Кремля", - наголосив Порошненко.

У статті Глава держави також згадав агресію на Донбасі, в результаті якої загинули понад 6 тис. осіб, а регіон перетворився у руїну.

"Незважаючи на відновлення перемир'я, яке я підписав у Мінську минулого місяця, періодично насильство триває", - підкреслив Порошенко.

З його слів, Росія своїми діями не тільки "зазіхнула на міжнародне право, але і відняла у громадян України право жити у власній державі".

"Москва швидко експортувала свою владу сильної руки, розправляється з інакомисленням, ЗМІ та доступом до інформації", - зазначив Порошенко, згадавши також загрозу депортації і порушення прав місцевих жителів півострова, особливо кримських татар.

Президент нагадав, що 27 березня 2014 року 100 держав-членів ООН прийняли резолюцію, в якій підтримали територіальну цілісність України і визнали Крим частиною України.

"Ми пам'ятаємо і цінуємо цей прояв міжнародної солідарності в годину нужди. І ми віримо, що кримський народ знову отримає свою рідну землю", - резюмував Порошенко.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"