ban2

На Харківщині СБУ затримала дві групи диверсантів, які планували підриви на залізниці

Співробітники Служби безпеки України затримали в Харківській області дві диверсійні групи, які намагалися здійснити вибухи на транспортній інфраструктурі.

Про це на брифінгу повідомив радник глави СБУ Маркіян Лубківський.

"Глава СБУ Валентин Наливайченко вже доповів Президенту України Петру Порошенку про те, що співробітники СБУ затримали в Харківській області дві диверсійні групи, які намагалися здійснити вибухи на транспортній інфраструктурі, на залізничній інфраструктурі області", - сказав він.

Він уточнив, що мова йде про Чугуївський район, де була знешкоджена диверсійна група, дії якої контролювали і координували спецслужби РФ.

"Затримано трьох зловмисників, які отримали завдання, чітко поставлені російськими спецслужбами, своїми кураторами підірвати залізничне полотно на території Чугуївського району Харківської області. Замовники передали харків'янам саморобний вибуховий пристрій, однак контррозвідка затримала диверсантів і упередила вчинення злочину", - сказав Лубківський.

Він також повідомив, що на допитах члени цього угруповання підтвердили, що вони контактували з російськими кураторами і діяли за їх завданням.

Як зазначив Луюківський, одного з них - мешканця Харкова було затримано на залізничній колії поблизу населеного пункту Зелений колодязь, де він планував закласти вибухівку. Ще двох його спільниць СБУ затримала за місцем їхнього проживання. Зловмисниці у визначений час "виходили на зв'язок" з цими ж представниками російської спецслужби та отримували від них злочинні вказівки.

Під час обшуків у зловмисників вилучили дві бойові гранати РГД-5 та засоби зв'язку з російськими кураторами.

Крім того, зі слів радника голови СБУ, у місті Ізюм Харківської області затримано громадянина України, який також намагався підірвати залізничний міст.

"СБУ затримала диверсанта на "гарячому" під час мінування мосту – залізничного полотна та підпор споруди. У зловмисника оперативники вилучили чотири вибухових пристрої, які він мав привести у дію дистанційно за допомогою мобільного телефону", - повідомив Лубківський.

Окрім цього, затриманий зізнався у підпалі наприкінці січня 2015 року адміністративної будівлі міжрайонної прокуратури в місті Ізюм.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"