ban2

Росія підробила фото для звинувачення України у знищенні "Боїнга", - СБУ

Опубліковані 5 травня у російських ЗМІ результати розслідування катастрофи малайзійського Boeing-777 в Донецькій області засновані на знімках, які були сфабриковані Генштабом Росії

Про це йдеться у повідомленні начальника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Віталія Найди, передає Еспресо.TV з посиланням на "Апостроф".

Так, згідно з повідомленням Найди, Генштабу Росії знадобилося чотири дні для того, щоб сфабрикувати докази, сфальсифікувати матеріали супутникової зйомки, матеріали з супутників шпигунів, щоб спробувати звинуватити Україну в можливій причетності до катастрофи Boeing.

За словами Найди, порівняльний аналіз російських даних космічної зйомки здійснено за цифровими даними супутників. При цьому так звані "російські докази" мають численні ознаки підробки і ретушування. Крім того, частина цих фотографій була відзнята російськими супутниками-шпигунами в інший час, задовго до теракту з Boeing рейсу MH17.

Так, виявився підробкою "супутниковий знімок" Генштабу Росії від нібито 14 липня 2014 року окремого радіотехнічного батальйону в/ч А-0194 в районі селища Тепличне Луганської області.

"Росіяни стверджують, що нібито на цьому знімку розташовані кілька пускових установок "Бук М-1". Разом з тим на знімках, які є в користуванні СБУ, на 16 липня помітно просто три одиниці військової техніки, які протягом двох діб не змінили місця свого розташування, а на території військової частині та поблизу неї відзначаються наслідки артилерійського обстрілу", – повідомив Найда.

Контррозвідник також заявив, що на озброєнні зазначеного батальйону, який був виведений під обстрілом терористів у Харківську область, не було активних засобів ураження типу ЗРК "Бук". "Батальйон виводив техніку і особовий склад під обстрілом терористів. Та ж техніка, яка була пошкоджена, яка залишилася в місці дислокації – її зображено на російських фотографіях так, нібито там дислоковано "Буки", – наголосив Найда.

"На момент терористичного акту на територія частини перебувала під контролем проросійських терористичних організацій. Тому твердження про те, що на цій території стояли українські "Буки", є повністю сфальсифікованими", – додав він.

Ще одна "фотографія", нібито зроблена російським супутником-шпигуном 14 липня 2014 року:

"На цій фотографії зображений окремий зенітно-ракетний батальйон (в/ч А-1428) між містом Авдіївка та селищем Спартак Донецької області. На російській фотографії, 14 липня, в лівій частині фото зображена лісопосадка і просіка, яка є в тій лісопосадці. Праворуч ми маємо фотографію по 12 липня, на якій зображена реальна обстановка на території військової частини: лісопосадка була викорчувана задовго до подій, які нібито зняли росіяни – ми бачимо, що лісопосадки немає, вирівняна територія і наша техніка знаходиться в місці дислокації", – розвінчав представник СБУ чергову брехню російського Генштабу.

Російські фальсифікатори в погонах не погребували і ретушуванням із застосуванням хмар на реальному знімку цієї частини, але вже нібито від 17 липня:

"Росіянам тут було важко сфальсифікувати нібито зйомку 17 липня. Тому вони заретушували фотографію хмарами. Водночас ми знаємо, що там також немає лісопосадки і просіки в цій лісопосадці немає. Наша фотографія датована 17 липня в 11:08 мск", – зауважив Найда.

Відретушований російський "знімок" також демонструє, що нібито нашої техніки на цьому місці немає і що вона нібито могла зробити пуск з "Бук М1".

"Наголошуємо, що вся техніка знаходиться в місці дислокації, про що свідчать супутникові знімки, які передані міжнародним експертам: той самий кут нахилу техніки, ті самі місця розташування. Знову ж – за чотири дні лісосмуга не виросла і просіка в ній не з'явилася. Знову наголошуємо, що росіяни повністю сфальсифікували дві ці фотографії", – зазначив директор департаменту СБУ.

Зганьбилися російські генерали і з іншим "супутниковим знімком, на якому зображена схема ділянки біля села Зарощинське Донецької області, яку російський Генштаб визначив як нібито місце перебування ЗРК "БУК-М1" (зображений ними у збільшеному квадраті).

"Вантажна вага ЗРК "Бук М1" зі спорядженням – понад 32 тонни. На російських фотографіях – ні великих, ні маленьких слідів заїзду "Бук М1" на засіяну пшеницею територію немає, колії не було ні з одного, ні з іншого боку. На фотографії через кілька днів і цих слідів не з'явилося", – підкреслив він.

Крім того, викриттю фальсифікацій Генштабу Росії допомогли і українські жнива: росіяни, очевидно, не знали, що станом на 16-17 липня зазначені ними поля вже будуть скошені.

"Поле, розташоване на південний схід від перехрестя №2 (позначено на знімках за 16 число) – поле №1 – повністю скошене. І це за добу до нібито перебування тут "Буків". На російській фотографії ми бачимо, що поле лише частково скошене, і це при тому, що фотографія у них по 17 липня. Тобто за добу до цього поле було скошено, а на російських фотографіях воно ще не скошено. Такі ж ознаки ми бачимо у верхній частині під написом: поле №2 так само було скошено і є чіткі сліди від тракторної техніки, а на російській фотографії цих слідів немає", – підкреслив Найда.

Ці ж самі ознаки (нескошені поля і відсутність слідів від "Буків") чітко видно і на іншому супутниковому "знімку" російського Генштабу:

"На фотографії нібито за 18 липня РФ показала, що нібито вже немає на місці "Буків", які там нібито перебували. Знову ж таки, ми бачимо нашу фотографію за 23 липня і їх за нібито 18 липня – там немає сліду від дуже важкої техніки, такої як 32-тонні "Буки". Підкреслюємо і різницю між скошеними полями: на російському знімку поля взагалі не оброблені – там, де позначена висота 224 м", – заявили в СБУ на фабрикацію Міноборони Росії матеріалів по катастрофі Boeing-777.

Найда зазначив, що матеріали, які були оприлюднені російським Генштабом, в цілому не відповідають дійсності та спрямовані на формування помилкової версії про непричетність Збройних сил Росії до теракту з використанням ЗРК "Бук-М1".

Пасажирський літак Boeing 777, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року в районі міста Торез Донецької області. На борту перебували 283 пасажира (в основному громадяни Нідерландів) і 15 членів екіпажу – всі загинули.

Українська сторона наполягає, що ракета, яка збила літак, була випущена з контрольованої терористами території. Міжнародна слідча група підтримала цю версію.

Водночас Москва продовжує звинувачувати у катастрофі літака українських військових.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"