ban2

Росія лякає Францію санкціями за непоставлені "Містралі"

Росія хоче накласти галузеві санкції на Францію і французькі компанії у відповідь на відмову передати військово-морському флоту Росії вже побудований вертольотоносець класу "Містраль"

Про це повідомляє Еспресо.TVз посиланням на "Известия".

Така пропозиція міститься в листі міністра зв'язку Росії Миколи Нікіфорова на ім'я віце-прем'єра Дмитра Рогозіна

Водночас, як пише видання з посиланням на власні джерела, можливість підтримки такої ініціативи на сьогодні є вкрай низькою.

Нікіфоров запропонував віце-прем'єру Рогозіну "директивно вказати" держпідприємству "Космічний зв'язок" (ГПКС), національному оператору супутникового мовлення, на необхідність розірвати відносини з Eutelsat - найбільшим у світі оператором супутникового зв'язку зі штаб-квартирою в Парижі.

Також Нікіфоров хоче заборонити ГПКС купівлю супутника "Експрес-АМУ2" у EADS Astrium, у якої також штаб-квартира в Парижі.
"У зв'язку із заявою офіційних осіб Франції про можливу відмову у виконанні контракту за проектом будівництва вертольотоносців типу "Містраль" в рамках санкцій з боку Євросоюзу, вважаю за доцільне розглянути можливість в частині відповідних кроків РФ такі заходи", - йдеться в листі Нікіфорова.

Як пише видання, загальна сума контрактів оренди, укладених Eutelsat, становить 658,9 млн євро.
Відмова ж від закупівлі космічного апарату "Експрес-АМУ2" позбавить EADS Astrium замовлення на 4,8 млрд рублів (близько 60 млн євро. - Ред.).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в РФ чекають офіційних заяв Франції щодо "Містралів" для розриву контракту.
Як повідомлялося, президент Франції Франсуа Олланд заявив, що умови для передачі Росії вертольотоносців "Містраль" поки ще не виконані, незважаючи на підписання нових мінських домовленостей.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"