ban2

Економічні санкції проти Росії продовжили до кінця року – офіційне рішення Ради ЄС

Європейська рада ухвалила політичне рішення про те, що секторальні економічні санкції проти РФ триватимуть щонайменше до кінця року.

Про це йдеться в опублікованому рішенні Ради ЄС, передає "Європейська правда".

Повідомляється, що ключова новина міститься в пункті 2. Попри заяви значної кількості європейських лідерів про те, що вони не мають наміру продовжувати санкції, зрештою було ухвалене політичне рішення про продовження санкційного режиму як мінімум до кінця 2015 року.

Йдеться, що рішення саміту ЄС не є юридично зобов’язуючим і ще "має бути підтвердженим". За процедурою, яка діє в Європейському союзі, будь-які рішення саміту мають бути підтверджені іншим органом Євросоюзу – Радою ЄС.

Відкладання даного рішення на "декілька місяців" так само не несе небезпеки. Термін дії економічних санкції добігає кінця лише наприкінці липня. А тому – немає мотивів надто поспішати з їх продовженням.

У повідомленні зазначається, так само важливими є деякі інші пункти рішення Європейської ради. Зокрема, Рада "визнала зусилля уряду в питанні проведення реформ". Це ледь не перший публічний аргумент на користь уряду Яценюка. Досі з Брюсселя лунала переважно критика недостатньої швидкості реформ.

На боротьбу з цією складовою "гібридної війни" тепер буде спрямовано значні зусилля та кошти європейських країн.

Наводиться рішення Європейської ради.

1. Європейська рада закликала всі сторони до швидкого і повного втілення Мінських угод і виконання взятих зобов’язань і наголосила на відповідальності російської сторони у зв’язку з цим.

2. Європейська рада вирішила, що тривалість обмежувальних заходів щодо РФ, ухвалених 31 липня 2014 року і посилених 8 вересня 2014 року (йдеться про економічні секторальні санкції проти РФ), має бути чітко пов'язана з повною реалізацією Мінських домовленостей, пам’ятаючи, що виконання Мінських угод очікується лише до 31 грудня 2015 року.

Необхідні рішення (про продовження санкцій) будуть прийняті найближчими місяцями. Європейська рада готова ухвалити додаткові обмежувальні заходи, якщо це буде необхідно.

3. Європейська рада не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається вірною своєму рішенню втілювати політику цього невизнання.

4. ЄС продовжуватиме підтримувати процес реформ в Україні, спільно з іншими донорами і відповідно до умов МВФ. Європейська рада закликала до негайного прийняття третього пакету макрофінансової допомоги Україні.

5. Європейська рада підкреслила необхідність кинути виклик поточній кампанії дезінформації, яка ведеться Росією, і запропонувала високому представнику у співпраці з державами-членами і установами ЄС підготувати до червня план дій зі стратегічних комунікацій.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"