ban2

Російські солдати тікають з армії, бо не хочуть воювати на Донбасі, - Reuters

Російські військові покидають лави армії через небажання помирати на сході України

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Reuters.

Російські військові покидають армію групами через війну на Донбасі. Це суперечить ствердженням Кремля, що на сході України російських солдат немає.

За даними видання, на полях бою знаходять російське армійське озброєння. Про це розповідають сім'ї російських солдатів і українські полонені, яких захопили російські десантники.

Після вбивства Бориса Нємцова однодумці політика взялись закінчити його роботу над доповіддю, в якій будуть описані нові свідоцтва російської військової присутності в Україні.

Хоча рідко можна було знайти російських солдатів, які брали участь у бойових діях в Україні і готові про це розказати. Ще рідше вдавалось поговорити з тими, хто через конфлікт Росії з Україною покинув армію.

Reuters вдалось зв’язатись з п'ятьма військовими, які разом з товаришами нещодавно залишили службу. Двоє з них зізналися, що звільнилися через побоювання потрапити на Донбас.

Один з цих військових живе у Москві. Він розповів, що влітку минулого року був відправлений у Ростовську область на навчання, але замість цього опинився в Україні на танку в складі бронеколони.

"Якийсь підполковник вже після перетину кордону сказав, що можуть посадити за невиконання наказу. Деякі відмовлятися там далі перебувати", - сказав колишній військовий, який служив в елітній Кантемирівській танковій дивізії.

Також він бачив, як солдати відмовлялися воювати.

"При мені таких було двоє. Кудись їх забрали. Підполковник говорив, що на них завели кримінальну справу, а насправді, ми їм потім подзвонили, вони вдома були, просто звільнилися", - розповів військовий.

Також деякі солдати бояться їхати в Україну, бо їх змушують воювати там, або деякі потім були сильно розчаровані тим, як їх зустріло командування після повернення з української території.

"(Після повернення у Росію) побудували нас, сказали - всім відрядження, бойові, медалі", - розповів солдат. Але потім, за його словами, ні він, ні його товариші не отримали нічого з обіцяного, навіть після того, як нагадали про обіцянки своїм командирам.Після того вони вирішили звільнитися, їх було 14.

Колишній танкіст з Москви каже, що не поїхав би в Україну по своїй волі.

"Та ні, навіщо? Це не наша війна. Якби війська там були офіційно, то так, це вже інша справа", - повідомив він.

Крім того, є кілька свідоцтв про бурятів, яких відправили воювати на Донбас, але терористи на сході України вважають, що це не свідчить про російську воєнну допомогу. Мовляв, хлопці могли податися на Донбас добровольцями.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"