ban2

Туреччина не захотіла будувати газопровід "Турецький потік" разом з Росією

Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік"

Про це повідомив міністр енергетики і природних ресурсів Туреччини Танер Йилдиз в інтерв'ю турецькому телеканалу TRT Haber, передає Еспресо.TV.

Він розповів, що за підсумками будівництва Росія і Туреччина створять спільну компанію для зберігання газу в провінції Едірне, де газопровід виходитиме на сушу.

Йилдиз відзначив, що Туреччина використає всі можливості свого географічного положення, тому влада має намір зосередитися відразу на двох енергетичних проектах: "Турецькому потоці" і Трансанатолійському газопроводі (TANAP), до якого пізніше може приєднатися Туркменістан. Міністр запевнив, що ці проекти не конкуренти.

Раніше російська газета "Коммерсантъ" писала, що "Газпром" побудує "Турецький потік" без погодження Туреччини.

Раніше в Росії заявиляли, що готові профінансувати будівництво газотранспортної системи в Греції як частини нового проекту "Турецький потік".
"Газпром" оцінив вартість фінансування грецького відводу від газопроводу "Турецький потік" в € 2 млрд.
Раніше повідомлялося, що будівництво газопроводу "Турецький потік" відкладається у зв'язку із затяжними переговорами між російським "Газпромом" і турецької держкомпанією Botas.
А Угорщина провела переговори з Грецією, Македонією та Сербією про постачання російського газу до Центральної Європи через "Турецький потік".
Слід нагадати, що "Турецький потік" - це заміна попереднього російського "мегапроекту" газопроводу "Південний потік", який країна закрила, через антимонопольні перепони Євросоюзу. "Турецький потік" повинен обійти Україну і доставляти російський газ через Чорне море та Туреччину до кордону с Грецією.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"