ban2

СБУ затримала розробника сепаратистського сайту

На Луганщині затримали спеціаліста з ІТ-технологій, який створив сайт антиукраїнського характеру. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Поділяючи сепаратистські цінності, айтішник почав зі створення сторінок у соціальних мережах, через які вів антиукраїнську пропаганду. Згодом з ним встановив зв'язок користувач фейкового акаунту з Росії. Дізнавшись, що сєвєродончанин є професіоналом у сфері розробки сайтів, росіянин запропонував йому створити для антиукраїнської пропаганди повноцінний ресурс, який мав би "промивати мізки" користувачам із Лисичанська, Сєверодонецька та Рубіжного.

Комп’ютерник створив сайт за три місяці. Його роботу фінансував російський замовник, який надсилав йому винагороду через одну з російських електронних платіжних систем.

На сайті розміщувалася інформація, спрямована на підтримку сепаратистських псевдодержавних утворень, заклики до зміни меж території України, до проведення акцій інформаційної підтримки проросійських сепаратистів, пропагування ідей "руського міра", дискредитації України та розпалювання міжетнічної ворожнечі.

Співробітники СБУ затримали зловмисника на робочому місці за комп’ютером з відкритою адміністративною панеллю антиукраїнського сайту.

За фактом незаконної діяльності відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України - посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. Триває досудове розслідування.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"