ban2

Український арт-критик став володарем міжнародної літературної премії

Костянтин Дорошенко отримав премію імені азербайджанського поета Мікаїла Мушфіга

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на LB.ua.

Український арт-критик і журналіст Костянтин Дорошенко отримав престижну літературну премію імені азербайджанського поета Мікаїла Мушфіга. Вперше цю нагороду присудили критику.

Премію імені Мікаїла Мушфіга вручають літераторам з різних країн світу. Цьогорічне вручення було п'ятим. Окрім українця, лауреатами стали класик грузинської поезії, культуролог Гіві Алхазішвілі і поетеса з Узбекистану Хосіят Рустам.

Дорошенко - другий українець, який отримав цю премію. Першим був директор Національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус 2014 року. При цьому Дорошенко - перший критик, якому вирішили вручити літературну премію.

"Уперше ми нагороджуємо премією Мікаїла Мушфіга не літератора, а критика. Але без критики немає усвідомлення мистецтва, - цитує видання "Публічні люди" поета і теоретика літератури Саліма Бабуллаоглу. - Ми цінуємо внесок Костянтина Дорошенка у справу зближення української культури з культурою Азербайджану, і ширше - з тюркомовними культурами. Крім його просвітницьких радіопрограм і статей, у цьому контексті варто згадати мистецький проект "Чингізиди України" 2009 року".

Мікаїл Мушфіг, іменем якого названо премію, - один із символів нової культури Азербайджану, представник азербайджанського "Розстріляного Відродження". Поет, письменник, інтелектуал, який збагатив на початку ХХ століття національну теорію мистецтва, залишився в пам'яті азербайджанців завляки своїм віршам і пісням, які сприймаються сьогодні як народні. У 1939 році, не доживши до 30 років, він став жертвою сталінських репресій.

Костянтин Дорошенко - арт-критик, журналіст і куратор, автор кількох матеріалів про сучасне мистецтво на LB.ua. Цього року вийшла його книга про українське мистецтво і культуру "Кінець епохи пізнього заліза".

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"