ban2

Фільм про Путіна назвали найкращою українською документалкою року

Кінематографісти України визначили найкращі вітчизняні фільми 2015 року у п'ятьох номінаціях. Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу НСКУ.

У Будинку кіно нагородили переможців премії Національної спілки кінематографістів України за найкращий вітчизняний фільм минулого року.

У категорії "Найкращий ігровий фільм" перемогла "Пісня пісень" Єви Нейман. Історико-драматичний фільм знятий за однойменним твором єврейського письменника Шолом-Алейхема про сильне юнацьке кохання.

Світова прем'єра стрічки відбулась 5 липня 2015 року на кінофестивалі у Карлових Варах, де картина була відзначена спеціальною згадкою екуменічного журі, а в Україні - 13 липня 2015 року на Одеському міжнародному кінофестивалі, де отримала два "Золотих Дюка" у міжнародній і національній секціях.

Найкращий неігровий фільм - "Хуізмістерпутін?" Валерія Балаяна. Це історія приходу до влади нинішнього президента Росії, а разом з ним і клану співробітників спецслужб і тісно пов'язаних з ним кримінальних угруповань.

Найкращий анімаційний фільм - "Професіонали" (анімаційний серіал, фільми "Столяр", "Журналіст", "Художник") режисера Степана Коваля.

Найкращий короткометражний фільм - "Rocketman" від режисерів Дениса Кушнарьова та Дмитра Муленка.

Найкращим фільмом-дебютом стала стрічка "Жилець" Анастасії Матешко.

Документальну стрічку "Добровольці Божої чоти" режисерів Леоніда Кантера й Івана Яснія було відзначено дипломом секретаріату правління НСКУ "За громадянську та мистецьку мужність у фіксуванні та осмисленні подій російсько-української війни".

Фільм знято про оборону Донецького аеропорту, і від часу завершення зйомок дев’ятеро героїв стрічки загинули у війні на Донбасі.

Спеціальну премію імені Олександра Довженка за видатний внесок в українське та світове кіномистецтво вручили кінооператору та кінорежисеру Сергію Лисецькому.

Премію НСКУ вручають з 2014 року.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"