ban2

Фестиваль ковалів на Закарпатті: чим майстри вражали туристів (ВІДЕО)

42

Унікальний водяний млин і кузня у с. Лисичево на Закарпатті стали туристичною родзинкою краю на декілька днів - тут провели традиційний фестиваль ковалів

Ковалі на Закарпатті популяризують своє ремесло і з року в рік влаштовують фестиваль. Гості дійства можуть не лише споглядати за процесом виготовлення кованих виробів, а й спробувати свої сили у цій справі.

Михайло Пилипчинець – коваль із чималим досвідом. Майже 40 років він кує сільськогосподарські приладдя у єдиній в Україні діючій кузні, яка працює за принципом водяного млина. Обертаючись, колесо приводить в дію молот вагою 125 кілограмів. За кілька вправних ударів вдається з нагрітого металу зробити мотику чи лопату.

Поки в одному кутку ковалі демонстрували швидкість і вправність у виготовленні сільгоспзнарядь, в іншому — експериментують із художньою ковкою.

Фестиваль в селі Лисичево уже традиційний. Організовують його, аби популяризувати ковальське мистецтво. Адже лише в одній кузні ще донедавна працювало тридцять ковалів, а зараз залишилось менше десяти. Майстри не лише демонстрували свої навики, а й залучали до процесу й глядачів.

Ми в захваті. В мене 2 сина, їм дуже сподобалось. Це унікальна подія. Нам показали як це все працює, як тяжко мати таку професію на сьогоднішній день, — поділилась враженням туристка з Білої Церкви Юлія

А на подвір’ї кузні працювало мануфактурне міні-містечко. Тут усі охочі могли викувати підкови та спробувати себе у гончарному ремеслі.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"