ban2

ВР зобов’язала Президента, Прем’єра та голову СБУ вказувати у декларації наявні грошові активи

КИЇВ. 7 жовтня. УНН. Верховна Рада зобов’язала Президента, Прем’єра, голову СБУ та інших осіб уповноважених на виконання функції держави зазначати у декларації наявні грошові активи, в тому числі готівкові кошти, кошти розміщені на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, кошти, позичені третім особам, а також активи у дорогоцінних (банківських) металах. Депутати 263 голосами підтримали відповідний законопроект у першому читанні, передає кореспондент УНН.

Законопроектом передбачається, що названі особи повинні надати інформацію про власність вартість якої перевищує 50 мінімальних зарплат, відомості про цінні папери та векселі. Цю декларацію топ-чиновники повинні подати в електронному вигляді.

Також запропоновано створити Національну комісію з питань запобігання корупції. Зазначається, що ця комісія є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики.

До цієї комісії входять чотири особи запропоновані громадськими організаціями, які пройдуть конкурс, а також по одній особі від президента прем’єра, Верховної Ради, та Нацагентства з питань держслужби.

До функцій комісії серед іншого належить здійснення в порядку, визначеному цим Законом, контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім цього передбачено затвердження відповідно до цього Закону правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

Законопроект також передбачає створення Єдиного державного антикорупційного реєстру до якого включатимуться особи, що здійснили корупційні правопорушення.

Фінансове забезпечення Національної комісії здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Фінансування Національної комісії за рахунок будь-яких інших джерел забороняється, крім випадків, передбачених міжнародними договорами України або проектами міжнародної технічної допомоги

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"