ban2

Українська Вікіпедія ввімкнула спецмодуль для викладачів і студентів

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. В українській Вікіпедії увімкнули спеціальний програмний модуль "Education program", розроблений для викладачів вищих навчальних закладів, передаєУНН із посиланням на прес-службу Громадської організації "Вікімедіа Україна".

"Модуль створено в межах освітньої програми Вікіпедії – ініціативи, покликаної допомагати викладачам інтегрувати написання Вікі-статей у навчальний процес як одну з форм самостійної роботи студентів, частково або повністю замінюючи традиційні письмові роботи", – сказано в повідомленні.

Зазначено, що Вікіпедія дає можливість студенту в межах навчання створити щось корисне для суспільства, отримавши за це бали так само, як і за традиційну письмову роботу. Студенти мають змогу навчитися писати в енциклопедичному стилі.

"Фонд Вікімедіа розробив програмний модуль "Education program". Завдяки зусиллям редакторів Вікіпедії, які створили український переклад цього програмного модуля, відтепер він працює також і в українському мовному розділі вільної енциклопедії. Додаток дозволяє створювати інтерактивні сторінки курсу в службовому просторі Вікіпедії. Коли студенти записуються на курс, вони можуть вибирати собі статті для написання чи поліпшення, або ж їх може призначати викладач. Після цього можна легко відстежувати внесок кожного студента у будь-яку Вікі-статтю", – йдеться в повідомленні.

Крім того, редактори Вікіпедії можуть записуватися на курс як онлайн-асистенти, щоб допомагати викладачу і студентам легше орієнтуватись у Вікіпедії. На сторінці курсу викладач також може розміщувати пропоновані теми для студентів та накреслити основні етапи роботи.

Така практика поширена, зокрема, у США і Канаді, де з 2010 року близько 8 тисяч студентів писали до Вікіпедії під час навчання.

Зазначимо, за кількістю статей українська Вікіпедія на 16-му місці серед усіх Вікіпедій. Втім, кількість статей — це не найважливіший показник для Вікіпедії. Адже сам факт існування статті мало що говорить про обсяг інформації у статті. Але і за обсягом інформації українська Вікіпедія не пасе задніх — зараз вона містить понад 2,8 гігабайтів тексту, і посідає 12-те місце за розміром бази даних серед усіх мовних розділів вільної енциклопедії.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"