ban2

Мін’юст затвердив положення про єдиний реєстр люстрованих посадовців

КИЇВ. 20 жовтня. УНН. Міністерство юстиції України затвердив Положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади". Про це йдеться у наказі Міністерства юстиції України № 1704/5 від 16 жовтня, передає УНН.

Положення визначає порядок формування та ведення Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", а також надання відомостей з нього.

У положенні зазначається, що реєстр – це електронна база даних, яка містить відомості про осіб, щодо яких застосовано заборону на заняття державних посад і звільнених у порядку люстрації.

Держателем реєстру визначається Міністерство юстиції України, який розробляє нормативно-правову базу для функціонування реєстру, затверджує методичні рекомендації щодо його ведення, здійснює безпосередній контроль за її створенням та за дотриманням вимог положення.

Адміністратором реєстру визначається державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, який забезпечує технічне і технологічне створення та супроводження програмного забезпечення реєстру, надання реєстраторам доступу до нього, збереження і захист даних, що містяться у реєстрі, проводить навчання щодо наповнення та користування реєстром, а також виконує інші функції, передбачені положенням.

Реєстраторами реєстру визначаються Мін'юст через Департамент кадрової роботи та державної служби, який вносить або вилучає відомості про осіб, щодо яких застосовано заборону на заняття державних посад і звільнених у порядку люстрації; головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі.

Реєстр ведеться державною мовою.

Реєстратори забезпечують відповідність відомостей, що вносяться до Реєстру, даним документів, на підставі яких здійснюється їх внесення.

Право доступу до інформації, яка міститься у Реєстрі, мають Мін'юст через Департамент кадрової роботи та державної служби, головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі через спеціалістів з питань ведення реєстру.

Реєстратор вносить до реєстру відомості не пізніше, ніж на третій день після одержання відповідних відомостей.

До реєстру вносяться такі відомості про люстровану особу: прізвище, ім'я, по батькові, число, місяць, рік народження, місце народження, паспортні дані, реєстраційний номер облікової картки платника податків, місце проживання, місце роботи, посада на час застосування положення закону про люстрацію, відомості про проведення люстраційної перевірки, час, протягом якого на людину поширюється заборона на заняття держпосад.

Відомості з реєстру надаються у вигляді виписки з реєстру або інформаційної довідки.

Мін'юст надає безкоштовно виписку з реєстру протягом трьох робочих днів на підставі письмового запиту Адміністрації президента, апарату Верховної Ради й секретаріату Кабінету міністрів.

Реєстратор відмовляє в наданні виписки з реєстру у разі відсутності в запитуючих підстав для одержання зазначеної інформації або якщо в запиті про видачу виписки відсутні або нерозбірливо визначені необхідні відомості.

Інформаційна довідка з реєстру безкоштовно надається реєстратором за зверненням фізичної особи (уповноваженої ним особи) на одержання відомостей про себе з реєстру.

Безкоштовний цілодобовий доступ до відомостей з реєстру здійснюється через офіційний веб-сайт Мін'юсту.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"