ban2

Україна може стати учасником освітньої програми ЄС Еразмус +

Україна може стати учасником освітньої програми ЄС Еразмус +
КИЇВ. 4 листопада. УНН. У 2014 році стартувала нова освітня програма ЄС Еразмус +, яка пропонує нові можливості студентам та викладачам вишів. Україна може до неї долучитися. Про це сказала в коментарі кореспонденту УНН під час Всеукраїнського інформаційного дня Програми ЄС Еразмус+ менеджер з програм мобільності Національного Еразмус + офісу в Україні Світлана Бацюкова.
За її словами, це величезна програма, яка передбачає гранди, стипендії, проекти співпраці. Іі реалізація відбувається в різних сферах, зокрема це шкільна і вища освіта, профкурси, молодь і спорт.
Програма стартувала на початку 2014 у світі.
"Протягом наступних 7 років країни-члени ЄС, партнери ЄС, однією з яких є Україна, а також інші країни світу братимуть участь у реалізації трьох основних напрямів програми. Це навчальна мобільність (обміни викладачами і студентами), проекти співпраці і ми говоримо про підтримку реформ у цих сферах, про які я говорила: освіта, підготовка, молодь і спорт", - повідомила С.Бацюкова.
"Україна є такою країною, яка може брати участь у реалізації цих напрямів програми", - зазначила вона.
За її словами, це можна зробити через участь в конкурсах.
"Якщо це проекти - один із напрямів, то вони подаються на конкурсній основі. Потім заявки оцінюються в загальному масштабі за певними критеріями: актуальність заявки, наскільки це збігається з пріоритетами, визначеними для України, наскільки проект є якісним з погляду дизайну, методології, інноваційним, наскільки партнерство відповідає тому, що відбуватиметься в проекті, наскільки проект може вже зараз передбачити стратегію життєспроможності проекту тощо", - роз'яснила С.Бацюкова.
Вона додала, що якщо говорити про розбудову вищої освіти в Україні, то українські виші можуть створити партнерства з внз країн-членів програми, якими є країни ЄС, деякі країни економічної співпраці та країни - кандидати Туреччина та Македонія.
"Вони створюють партнерство задля того, щоб модернізувати навчальні програми, промотувати мобільність - студентську, викладацьку, адмінперсоналу внз, реформи врядування внз, розбудовувати зв'язки між вищою освітою і суспільством, розбудовувати межі кваліфікації, трикутники знань", - пояснила С.Бацюкова.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"