ban2

Електронний парламент - можливість для кожного громадянина впливати на щоденні дії депутатів, - радник АП

Радник Адміністрації Президента Давид Кізірія розповів про плюси запровадження електронного парламенту

Про це він сказав у ефірі Еспресо.TV.

"Електронний сервіс, електронний парламент зокрема, - це інструмент, щоб була можливість прямого зв'язку громадян зі своєю владою. У 21 столітті інструментів для такої можливості дуже багато. Створення і розвиток таких інструментів - гарантія того, що ваш голос, голос кожного громадянина, може дійти до свого обранця і впливати на щоденні його або її дії", - зазначив Давид Кізірія.

За словами радника Адміністрації Президента, запровадження такої системи у Грузії допомогло громадянам отримати державні сервіси з будь-якої точки країни.

"У Грузії електронні сервіси у нас були одними з пріоритетних, тому що Грузія країна з важкою рельєфністю. І в цьому сенсі ці інструменти дуже допомагали: ви можете підключитися, перебуваючи в будь-якій частині країни і отримувати сервіси, які пропонує держава або бізнес", - сказав він.

Зі слів експерта, електронний парламент має ліквідувати бюрократію.

"У традиційній формі вам доведеться написати лист, відправити, в канцелярії його отримують, обробляють, потім повинно воно прийти до адресата. А електронний сервіс вам зекономить цей час. І ви точно розумієте, що коли ви відправляєте листа - його отримає адресат", - наголосив Давид Кізірія.

"На першому етапі завдання таке, щоб було легше достукатися до влади. Потім вже цивільний сектор буде аналізувати, хто, як і наскільки активно відповідає. Ефективність можна вимірювати за різними параметрами: наскільки реакція збігається з часом, скільки вони відповідають чи ні. І ви можете в майбутньому проаналізувати, хто наскільки реагує на заяви громадян", - сказав радник АП.

"Побудувати цю систему потрібно. Потім буде дешевше, ніж використання людського ресурсу, паперового обороту", - підсумував Кізірія.

Нагадаємо, сьогодні спікер Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що у ВР планують створити електронний парламент.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"