ban2

У столичному парку "Нивки" відбудеться тюркське свято – Хидирлез

КИЇВ. 6 травня. УНН. У неділю, 10 травня, у столичному парку “Нивки” відбудеться свято Хидирлезу — одного з найбільш значущих тюркських свят у році. Про це УНН повідомили у прес-службі КМДА.
У рамках заходу заплановані виступи лідерів кримськотатарського народу, виконання національних пісень і танців. Також проведуть змагання з національної боротьби “Курєш” та інших видів спорту.
Довідково. Хидирлез з’явився задовго до прийняття Ісламу кримськими татарами. Назва свята включає два імені мусульманських святих, а саме: Хидир і Ільяс. Це два брати, які зустрічалися лише раз на рік, за легендою, обігнувши земну кулю. Вони зустрічалися у районі нинішньої Керчі, біля пагорба Хидирлез.
Наразі на цьому місці розташовується село Войкове (іст. — “Hıdırlez”). Свято відзначалося на початку травня, у цей день скотарів проводжали на випас овець, а також відкривався сезон весняних землеробських і скотарських робіт. Напередодні свята господині затівали ретельне прибирання у будинку та готували традиційні страви. Свято також відомо перекачуванням калакаю (спроба передбачити врожай).

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"