ban2

ГОСПОДИНЯ МАГІЧНО-НАЇВНОГО СВІТУ ОЛЬГА КВАША

 Народилася Ольга в 1976 році в Луцьку в Україні. У 1999 закінчила Львівську Академію мистецтв. Живе і працює у Львові. Учасниця більше двадцяти виставок в Україні і Польщі. У 1998 році відбулася перша персональна виставка в Арт-клубе "Лялька", в 2003 - в замку Казимежовского, Перемышль (Польща), в 2004 - персональна виставка в галереї "Крайня хата", Луцьк, а в 2006 - в галереї "Грифон" в Києві. Експозицію творів Ольги можна було побачити у львівській галереї «Зелена канапа», де неодноразово відбувалися персональні виставки художниці.

36189202 Olga Kvasha 1Полотна художниці Ольги Кваші навіть використовують лікарі у психотерапії, а її ілюстрації вдало довершують тексти дитячих книжок.
Пейзажі на її полотнах видаються часом таємничими, казковими, іноді художниця вихоплює один момент, одне враження – і передає його в картині – як «Тіні», «Вогонь» чи «Сонце», де можна собі додумувати ситуацію, обставини, уявляти чи пригадувати подібні моменти споглядання світу у своєму житті.
Ольга пишається, що змогла довести, що художник – це фах, любить Львів, який «прийняв» її і став середовищем постійного творчого натхнення, мріє про те, щоб якомога більше знайомитися з людьми і глибше пізнавати їх, адже, за словами художниці, людина – то цілий космос.
36189208 Olga Kvasha 2Її живопис - це кольоровий дитячий сон. Веселково чисті кольори, усі зображені предмети представлені в геометричних формах, заповнених дивовижною фактурою мазків, і усе це переплітається, як в дівочій косі, в ритміку орнаменту, що повторюється. Її світ магічно-наївний, унікальний світ казкової реальності, чистоти і етноестетики, а майстерність автора з усім цим на подив органічно з'єднується.
Сама Ольга розповідає про себе: «Я люблю підглядати за світом. Радію, що можу творити, реагувати на почуті слова, побачене з'єднання кольорових плям, пережиті події, які знайшли в мені відгук. Головне - не порвати жодної ниточки, які сполучають усі частини в мені, тоді ніколи не втратиш ні дивовижної країни дитинства, ні предків, ні справжню себе.
36189212 Olga Kvasha 3У моїх батьків з обох боків обдаровані мистецтвом люди. Через складні часи післявоєнного дитинства ніхто з них не зміг реалізуватися як слід, але малювали всі. Дід малював. Він, до речі, в останні роки свого життя займався просто унікальною річчю. Він брав фотографії, які можна було знайти, а тоді можна було знайти хіба що політбюро, і малював портрети. І дуже непогано малював. І так всі потроху – і батько, і брат малює.
Відгукується переважно позитивно, у мене ж не є якісь такі провокативні роботи. Хоча, наприклад, в Інтернеті прочитала: «Все это хорошо, но сколько можна рисовать эти картини на сельськую тематику?» А я дві попередні виставки малювала під Луцьком, в батьківській хаті, і оскільки часу було дуже мало, доводилося малювати те, що навколо. Або ще інші відгуки, що ці картини ніби якась «глупышка» малювала, а в світі стільки зла і горя, і невже я така вузька і сліпа, що цього не бачу? Бачу, звісно. Бачу і хочу його поменшити. Але що я його бачу – не треба цього декларувати, я відразу переходжу до якихось заходів, «лікування». Між іншим, цікавий ще випадок – в Дніпропетровську є лікар, психіатр, психотерапевт, який терапію робить моїми картинами, доктор Шостакович.
36189220 Olga Kvasha 4Можливо, справа не в кольорах. Може, справа в тому, що я не починаю малювати, коли в мене щось не гаразд. Це може, якесь свого роду служіння культу, тому що були в мене якесь розчарування в релігії, немає часу на пошуки відповідей на такі питання, які не дасть суспільство. Тож для мене мистецтво – це теж є служіння культу, і я намагаюся, як сідаю за працю, бути максимально чесною, чи, образно кажучи, не в «калошах» брудних заходити, а просто роззутися і почати працювати, з чистими руками.
Мене завжди запитують: як ти вирішуєш проблему побуту, а я кажу – в мене немає проблеми побуту. Я до побуту не ставлюся як до проблеми. З появою дитини часу стало трохи менше, але півдня чоловік з дитиною, півдня я, а як в мами, то звільняємося ми обоє. Щось воно робиться постійно, щось миється, грається, малюється, придумується. Я і всім раджу не ставитися до побуту, як до проблеми.
36189235 Olga Kvasha 6Чоловік у мене теж художник, і мені не треба пояснювати, чому я зараз не роблю щось інше, а хочу малювати. Я навіть не уявляю, як би могла з кимось іншим жити, це мені б довелося багато зусиль і часу затрачати, і не знати, чи зрозуміла б мене та людина, чи не було б цього обману, що людина б зробила вигляд, що зрозуміла, чому для мене це важливо, а насправді всередині думала б по-іншому. Мені насправді дуже важливо, щоб усі були так «нагодовані» увагою, і тоді мені дуже комфортно працювати. Навколо мене все має бути в порядку, і тоді я сідаю до праці. Коли вже всі спати будуть (сміється). Та ні, насправді вночі спати потрібно, я от коли цю останню виставку робила, то по три-чотири години спала. І це трохи виснажує.
36189256 Olga Kvasha 10Ці слова Ольги яскраво ілюструють її відношення до творчості. Історик мистецтв Богдан Шумилович сказав про неї: "Ольга не лукавить: все, що вона малює - це життя, яке художниця хоче перетворити в казку-метафору-мистецтво"
Її твори знаходяться в приватних колекціях в Україні, Росії, Польщі, Франції, США, Канаді, Японії, Бразилії.
На жаль, в галереї художниці не вказані назви робіт і роки створення. Втім, згадайте свої дитячі сни і придумайте назви самі, автор не буде проти!

36189260 Olga Kvasha 11

Інформація зібрана на сайтах, присвячених образотворчому мистецтву та http://zaxid.net

 Підготувала Людмила Тищенко

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"