ban2

Газета День: «Я ХОЧУ, ЩОБ «ФАЙНІ НОВИНИ» РОЗДАВАЛИ ЗАМІСТЬ ГАЗЕТИ «ВЕСТИ»

Відносно новим напрямом допомоги займається Микола Шваб. Його ціль — інформаційна підтримка бійців. Газета «День» теж уже майже рік — на передовій. Але Микола Шваб взяв собі за мету щомісяця готувати випуск саме фронтового видання. І майже рік автор працює над проектом «Файні новини» — газета виходить накладом 5,5 тис. примірників. Допомагають йому три десятки осіб із різних куточків України. Є редактор, який працює просто на полі бою, у Донецьку, редагує газету під вибухи та постріли. Був час, коли веб-дизайном займався спеціаліст з Ізраїлю.

Один примірник видання була можливість побачити на складі волонтерської групи «Підтримай армію України». Дівчата якраз розбирали тоді посилки з-за кордону і формували нові. «Файні новини» їхали на фронт з цигарками та шкарпетками. І, в принципі, й зараз до бійців газета доходить лише через руки волонтерів. Пишуть у ній про те, як ми цінуємо та чекаємо вояків у тилу, є юридичні поради та актуальні новини з акцентом на позитив.

— Я хочу, щоб «Файні новини» роздавали замість газети «Весті», щоб людей виховували на цій газеті. Жодної копійки ми не вклали у проект, це просто чудо, — ділиться Микола Шваб. — Це є добрі файні люди, які розуміють цінність проекту. Читають нас на фронті, у лікарнях, читають солдати-призовники. Наша волонтерка Ірина проживала в Донецьку, розповідала, що коли з родиною сиділи у підвалі, їх рятували наші новини.

Ланцюжок таких ініціатив можна шукати та примножувати безкінечно. Тож ставимо три крапки, у разі чого — напишемо і про вашу.

Інна ЛИХОВИД, «День»
Рубрика: Cуспільство
Газета: №80, (2015)

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"