ban2

Рада схвалила обов'язковий перехід на біометричні паспорти з 14 років

Нардепи ухвалили Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України" (№ 3224)

За дане рішення проголосували 226 народних депутати.

Відтепер кожен українець, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Паспорт оформляється особам, які не досягли 18-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 18-річного віку, - на 10 років.

Скасовано норму про те, що при державній реєстрації шлюбу в паспортах громадянина України має робитися відмітка із зазначенням прізвища, імені, по-батькові і року народження другого з подружжя та місця і дати такої реєстрації.

Відповідно, скасовано норму про ставлення відмітки щодо розірвання шлюбу.

Законом внесено до переліку документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну, також посвідчення члена екіпажу та посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в’їзд в Україну), але виключено з переліку проїзний документ дитини.

Відповідно до закону, забороняється вимагати від осіб персональні дані, що свідчать про етнічне походження, расу, політичні, релігійні чи інші переконання, звинувачення у скоєнні злочину або засудження до кримінального покарання, а також дані щодо здоров’я або статевого життя.

Окремі види даних про стан здоров’я та про засудження до кримінального покарання можуть вимагатися лише у разі, якщо вони є підставою для видачі документа, що посвідчує особу.

За оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін документів справляється адміністративний збір, а за проведення таких дій за кордоном - консульський збір. Вартість адміністративної послуги встановлюється Кабміном. Гранична вартість адміністративної послуги: за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого) та обмін паспорта громадянина України у строк: не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети - 0,1 мінімальної заробітної плати; не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети - 0,2 мінімальної заробітної плати.

Також визначена і гранична вартість інших документів. За оформлення, обмін дипломатичного паспорта України, службового паспорта України, тимчасового посвідчення громадянина України адміністративний збір (консульський збір) не справляється.

Також адміністративний збір не справляється за оформлення посвідчення біженця та посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, за оформлення вперше паспорта громадянина України.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"