ban2

ТЕРМІНОВА ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА СОЛДАТАМ АТО, ДОБРОВОЛЬЦЯМ, ПОЛОНЕНИМ, ПОРАНЕНИМ.

Дорогі наші Визволителі,Чоловіки,Брати,Кохані,Діти !

На вашу долю випала нелегка дорога пізнання Добра і Зла,
випробування власної сили волі,фізичної підготовки,умінь і знань
на визвольну боротьбу,на захист своїх родин,на патріотизм за незалежність неньки -України.Ви стали Героями своєї рідної землі,на якій ви зробили перші свої кроки до вдосконалення свого чоловічого призначення –ЗАХИЩАТИ,ВИЗВОЛЯТИ,ОБЕРІГАТИ ...

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ !!!

Нелегка ваша дорога пролягла через війну.Сприйняті і пережиті емоції нікуди не діваються. Або вони руйнують організм з середини, або треба ці емоції передати іншим, через діалог, телефонні розмови, або інтернетні новини. І тут треба добре подумати-
як сказати і в якій формі передати цю негативну інформацію, щоб не ввести людей в паніку і не наробити лиха. Можливо, цим ми можемо вбити людину, доводячи її до інсульту чи інфаркту. Ми, дорослі люди, маємо знати, що те, що ми пишемо читають і молодь, і діти - тому по неволі стаємо відповідальними, за те, що пишемо,захищаючи їх здоров’я.
Пам’ятайте, що словом можна вбити і лікувати !!!
Сьогоднішня ситуація в Україні травмує психіку здорової людини - чи учасника, чи спостерігача.

Є 6 перехідних стадій до адаптації нової реальності:
1-шок, 2-гнів, агресія; 3-боротьба, торги; 4-депресія, апатія; 5-прийняття конфлікту, усвідомлення та народження нових методів впливу і управління.
6-ПЕРЕМОГА над своїми страхами,повернення здоров’я ,активна життєва позиція.Термін цих стадій діє від 1-12 місяців.Ви стаєте Учителем Життя,Героєм Війни,Наставником Молодих.На вас дивляться діти,на вас рівняється молодь,вами гордиться родина.

ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ЦЕ !!!
Тому для підтримки вашого імунітету і власного здоров’я варто дотримуватися таких правил:
1 - не допускати переохолодження, забезпечення теплом, гарячий чай, тепла ванна, аромотерапія, аромосвічки, спілкування з домашніми тваринами: кішки, собаки,по можливості робота в сільському господарстві,біля тварин.Догляд за тілом,фізтерапія і медитація.Слухання любимих пісень.
2 - Підтримка один одного, діалог з рідними і друзями, однодумцями, читання книг, використання гумору.Можливо ведення власних щоденників,написання книг про пережите,чи малювання дасть змогу очистити ваш негативний досвід,який може стати людям у пригоді.Головне-не тримати це все у собі!
3 - Дотримання повного режиму сну 6-8 год., активний відпочинок - ходьба, біг 3-5 км, кваліфіковані розмови з психологами.Заняття різними видами спорту відволіче вас від сумних думок.Пам’ятайте,що можна жити і без руки і без ноги,якщо є голова на плечах,Багатьом відомі реальні історії життя інвалідів,які завдяки наполегливості і щоденних фізичних вправ стали чемпіонами,художниками,програмістами,вчителями.Ваш досвід неоціненний!
4 - Допомога слабшим і хворим людям. Читати висловлювання філософів, відомих людей. Аналізувати, думати, Не кидати слів на вітер. Молитися...це головні ліки для вас-розмова з Богом,з вашим Ангелем-Хранителем.Це додає сили,віри і любові до життя.Заради ваших рідних,батьків,дітей,коханих-варто ЖИТИ!!! Пам’ятайте про це !!!!


І останнє - не драматизувати ситуацію!
Все нове, що входить в наше життя, потребує зусиль, емоцій, жертв, терпіння і поваги до всіх і до всього. Все міняється і проходить. В житті кожний з нас щось втрачає і щось здобуває. Все в житті має свою ціну. Головне в житті зберегти здоров’я, бо його не купиш ні за які мільйони.
БЕРЕЖІТЬСЯ ВІД АГРЕСІЇ ТА СТРЕСУ... і будьмо єдині, бо тільки в єдності наша сила !!!


В країні йде війна, тому нам конче потрібно ВМІТИ ЖИТИ у воєнний час. Нам потрібно робити ВСЕ можливе, щоб перемога була якнайшвидше.
Нам потрібно НАВЧИТИСЯ бачити зорі в калюжі. По іншому не виживемо. Війна нас згуртувала, навчила патріотизму, показала реального ворога, заставила нас діяти, навчила відповідати за свою долю і долю своєї Батьківщини.
Ми навчилися витримки, терпінню, взаємопідтримки. І це великий плюс...
війна заставила нас ДІЯТИ,бо вмирати бездумно-багато розуму не треба. Ось чому так потрібно бачити зорі в калюжах.


Без віри важко жити на землі...Кожний з нас у щось та вірить.
У кожного своя віра...протилежність вірі- страх.Де є страх-там відсутня віра.Чи можна приймати правильні рішення під впливом страху?

Звичайно,ні...кажуть віра-це місток між страхом і сміливістю...це усвідомлений процес,який вимірюється словами: ЖИВИ ТУТ І ЗАРАЗ.Бо минулого не повернеш...це твої уроки життя.А майбутнього ти не знаєш-його може і не бути завтра,тому живи сьогодні.Віра допомагає йти вперед,не стояти на місці,не сумніватись і не переживати,бо все,що має статися вже написано в твоїй Книзі Життя.

Слід пам’ятати,що Бог дає страждання людині лише ті,які вона здатна витримати і побороти.Це робить тебе сильнішим.Кожний з нас має мрії і їх варто реалізовувати крок за кроком,день за днем- в цьому допомагає віра.Вона дає і терпіння, і силу волі,можливості і час на їх виконання.


Реалізовуючи їх ми ростемо,піднімаємось на вищий рівень віри-віри в себе,віри в Бога,віри в людей,віри в успіх.І коли ця віра росте починаєш розуміти своє призначення в житті: для чого ти живеш,кому ти маєш стати вірою і опорою в житті.Твоя молитва стає сильнішою,цілющою,набуває магічної сили-творити чудеса.Страхи навколо нас завжди були,є і будуть –але усвідомлення істини віри дає здатність пережити і перечекати важкі часи чи випробування,бо після ночі завжди приходить день, дає терпіння не приймати швидкісних рішень чи відмовитися від своєї мети.

Недарма кажуть:ранок мудріший за вечір.Коли людина позбувається страху,перед нею відкривається великий простір вибору і дій.

Пам’ятаєте,як у казці:і було три дороги...підеш направо-щастя знайдеш.Підеш наліво- друга знайдеш...а підеш прямо- себе знайдеш.Все в житті треба сприймати по філософськи,зверху,зі сторони,з пташиного польоту.От,наприклад,ми стоїмо в саду і бачимо лише кілька квітучих дерев,де гудять бджоли.Але коли ми соловейком піднімемось над великим садом-ми побачимо багато дерев де збиратимуть нектар з квітів тисячі бджіл.Так само із проблемою.Коли вона на одинці з тобою-здається,що вона найбільша і найважча.Та варто піднятися над проблемою вище і побачити інших людей,друзів,рідних,знайомих з їх проблемами-зрозуміємо,що їх є мільойни і вони набагато важчі і більші,як твоя проблема.І тільки віра твоя допоможе побачити шляхи вирішення цієї проблеми.Не страх,не сумніви,не сльози- тільки ВІРА,НАДІЯ І ЛЮБОВ...БО ВСЕ В ЖИТТІ ТРЕБА РОБИТИ З ЛЮБОВ’Ю.Це,як цукор і сіль до їжі.


Все в житті треба робити усвідомленно,не спонтанно-«а якось воно буде»...Тому що кожна ваша дія,почуття,слова навчають нас бути ЛЮДИНОЮ і у вірі своїй піднімають нас на вищий рівень особистісного росту.Тоді ми відчуваємо життя у всіх кольорах і відтінках.Погляньте на кольори природи,ми любуємося красою трав і квітів,річок і морів,лісів і гір,пташок і тварин.Так і життя кожного з нас має вигравати кольорами веселки.І думки наші мають бути гармонійні,і слова красиві,і дім наш має сяяти красою.


Тоді віра наша стане віночком польових квітів-оберегів у вашому Храмі Душі.ВИ-НАШІ ГЕРОЇ 21 століття.

ВИ – ГЕРОЇ Молодої Незалежної України.


Бережіть себе.Любіть себе і все наколо вас!!!

АВТОР: Руслана Марич-психолог та трішечки мого тексту :)

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"