ban2

ЧОМУ воюють обі сторони за аеропорт? Цікаве та логічне пояснення

Питання номер один, яке хвилює українське суспільство - навіщо Україна вперто кладе життя своїх героїв за Донецький аеропорт? Що у ньому такого стратегічно важливого? Чому його не взяти і просто не підірвати, як це зробили з Луганським аеропортом? Жодної логічної відповіді поки що ніхто не дав. Так, екс-керівник зовнішньої розвідки України Микола Маломуж висунув припущення, що російсько-терористичні хочуть створити "потужну військово-повітряну базу" в Донецьку. Чому ж вони її не створюють в Луганську, де отримали аеропорт? Військовий ескперт Ігор Козій каже, що Путін хоче зробити повітряний коридор до Донецька. Навіщо йому це, якщо в його розпорядженні сотні кілометрів відкритого наземного кордону? І чому не роблять повітряний коридор до того ж Луганська? Однак у всіх цих версіях очевидним є те, що експерти відштовхуються у своїх відповідях не від того - для чого Донецький аеропорт Україні, а для чого він бойовикам і відповідно чому ми повинні їм завадити.

Отже, перше питання - навіщо терористам аеропорт? З огляду на те, що українська армія може його легко знищити і відійти, то версії про "бази" і "коридори" виглядають не надто переконливо. Відповідь мабуть набагато простіша - ДНР просто не може допустити, щоб просто на околиці їх столиці стояли українські війська. І все. Крапка. Так би мовити справа честі. Ну і, звісно, потенційної загрози. Крім того, будь-яка армія, а надто терористична, має воювати, щоб не почати гнити. Тобто таким чином ватажки ДНР та їхні російські патрони тримають терористичні банди в тонусі.

Якщо це все так, то можемо відповісти й на питання, чому українська армія продовжує вперто утримувати Донецький аеропорт. Все дуже просто - українська армія в Донецькому аеропорту це постійна загроза і виклик, який стримує та відволікає російсько-терористичні війська від створення інших точок напруги. Якщо здати Донецький аеропорт, то російсько-терористичні війська збальшать тиск в іншому місці, наприклад, під Маріуполем чи Волновахою, або й взагалі десь, де Україна цього не чекає і не готова. Тобто українська армія просто не хоче "сюрпризів" - в Донецькому аеропорту налогоджена оборона і до нього забезпечена доставка всього необхідного, то хай терористи товчуться лобами саме тут, а не там, де ми їх не чекаємо. І таким чином, виходить взаємовигідна битва, яку, по суті, українська армія нав'язала терористам і не збирається віддавати їм ініціативу. Тобто дії українських силовиків виглядають набагато логічнішими, ніж дії їхніх опонентів.

ДЖЕРЕЛО: Еспресо.ТВ

Схожі матеріали

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"