ban2

ТОП-10 найфантастичніших змін у свідомості українців

1.Українці стали більш людяними.

1Феномен волонтерства пояснюється дуже просто: доброта та співпереживання у нашій крові. Про те, як звичайні українці допомагають військовим, віддаючи останню гривню, можна написати не одну книгу. Хтось мотається всією Україною у пошуках необхідного знаряддя для армії, хтось - все літо консервує для бійців, хтось - приїжджає у зону бойових дій і дає безкоштовні концерти тощо. Щоразу така історія - надихає, окрилює, розчулює до сліз.

22.Українці переконались, що все залежить лише від них.

Революція Гідності продемонструвала навіть найбільшим скептикам, що віра у власні сили та народний гнів здатен збити з ніг навіть найкріпший режим.

3.Українці стали обережніше ставитись до пошуків нових Героїв.

3Свіжий приклад - Надія Савченко. Їй пророчили майбутнє президентство, за неї переживали і вірили у її могутність на незламність. Щойно Надія ступила на рідну землю, оди зникли, перетворившись на нищівну критику та дотошне коментування кожної невдалої заяви.

4.Українці почали викорінювати корупцію.

4На загальнодержавному рівні це одне з найважливіших пріоритетів на найближчі роки. Якщо говорити про побутовий рівень, то почастішали випадки, коли люди перестали нести звичні хабарі до чиновників, навчальних закладів та лікарень. Але, на мою думку, процес дуже повільний, і пришвидшити його неможливо - лише зміною поколінь.

55.Українці хочуть бачити себе у європейській спільноті.

Зникло меншовартісне мислення на кшталт «ми того недостойні». І хоча європейський горизонт то наближується, то знову віддаляється, цей процес незворотній.

6.Українці стали менш вразливими щодо російської пропаганди.

6Люди перестали дивитись російські телеканали, читати проросійські видання.
На мою думку, навіть безкоштовну газету «Вєсті» з проросійською риторикою сприймають здебільшого як розважальне чтиво для метро, а не серйозний засіб інформування.

7.Українці стали більш гнучкими щодо пошуку шляхів власної реалізації.

7Останні непрості роки змусили багатьох перепрофілюватись, знайти нові місця роботи. Багато кому вдалось відреагувати на виклики часу, змінивши вид підприємницької діяльності. Нові виклики часу - нові професії. Приємно радує, що багато українців замість скиглення та мученицької риторики в соціальних мережах почали шукати, де і як заробити більше, почали вкладати час та кошти у власну самоосвіту.

8.Українці почали пишатись «made in Ukraine».

8Українські товари перестали вважатись низьким сортом, а люди, обираючи українські аналоги певних товарів пишаються власним вибором. Попит на національне стимулює вітчизняне виробництво.

9.Українці стали економнішими щодо використання природних багатств.

9На це, звісно, в першу чергу вплинуло зростання тарифів на комунальні послуги. Вода, газ та електроенергія стали для багатьох розкішшю. Однак, як не прикро визнавати, саме це дає поштовх для пошуку нових, енергозберігаючих та енергоефективних технологій. А в побутовому плані відбулась зміна мислення - хтось, наприклад, став вчасно вимикати воду, хтось перейшов на альтернативні види опалення тощо.

1010.Україна - переможе.

І віра у цей постулат дає енергію кожному, зміцнює нашу державу. Не хочу вдаватись до хвалебної риторики, тому скажу, що важко буде до втрати свідомості, але особисто я - вірю.

 

Автор Наталія Ціжман  UAINFO

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"