ban2

Незвідана Україна: які туристичні перлини, до яких не дісталися натовпи туристів, варто відвідати (фото)

1

Печери в скелях, водоспади вканьйонах, підземелля храмів і затоплене село... В Україні чимало мальовничих місць, до яких ще не добралися натовпи туристів, але вони варті того, щоб їх побачити. "Сегодня" підібраланерозкручені об'єкти по всій країні - від Львова до Харкова, від Вінниці доОдеси. Ми з'ясували, що підземелля є не тільки в Одесі, вінницькі фонтани - не єдине, що заслуговує на увагу в цій області, а також дізналися, дезнаходиться замок, який описував Микола Гоголь у своєму романі "Тарас Бульба".

РІВНЕ: ЗАМОК З "ТАРАСА БУЛЬБИ" ГОГОЛЯ
Родовий замок князів Острозьких, або Дубенський замок, побудували в XV столітті на території сучасної Рівненської області в місті Дубно. Ці стіни, зведені в стилі пізнього ренесансу, витримали неодноразові набіги кримських татар в XVI столітті, козацьких загонів і російського війська в XVII столітті. Під час воєн XVIII1XIX століть тут бували гетьман Іван Мазепа, шведський король Карл XII, російський цар Петро I, полководці Суворов і Кутузов. Дубенський замок оточений оборонним ровом, через який перекинутий міст, що веде до воріт і надбрамного корпусу.

1 2

А зліва від нього стоїть палац Любомирських. У XVII столітті замок зміцнили двома бастіонами з вежами за проектом інженера Вобана. З одним з них – "Дівочої вежею" – пов'язана легенда про княжну Беату і її влучний пострілз гармати по намету татарського хана. Крім того, тут збудували цілу систему підвалів і підземних ходів. До речі, в одному з підвалів влаштували експозицію музею тортур знарядь. Їх описав Микола Гоголь у своєму романі "Тарас Бульба", основні дії якого розгорталися навколо Дубенського замку.

ТЕНДРІВКА: БЕЗЛЮДНИЙ ОСТРІВ В ДВОХ ОБЛАСТЯХ
Справжній оазис, не спотворений цивілізацією, знаходиться під Херсоном, поблизу відомого курорту Залізний порт – це Тендрівська коса. Острів, який відокремлює від материка лише кілька метрів води, тягнеться вузькою лінією в 65 км і розташований відразу в двох областях – Херсонській і Миколаївській. За словами рідкісних туристів, які бували там, Тендрівська коса трохи схожа на більш відому Кінбурнську косу або на острів Джарилгач.

Єдине, що її принципово відрізняє, – закритий заповідник, і на більшу частину території острова туристів не пускають. Але ось на північну частину, кілька кілометрів берегової смуги до маяка, можна дійти на катері і відпочити в наметах. І поки неподалік шумлять вечірки і життя не зупиняється ні на хвилину, на безлюдному острові можна залишитися наодинці з мешканцями коси – птахами і комахами. До речі, ще в античні часи греки влаштовували на острові спортивні ігри на честь Ахілла.

2     Коса. Колись тут греки змагалися в честь Ахілла.

УЖГОРОД: МІКРОМАЯК "СВОБОДКА"
На Православній набережній річки Уж в найзахіднішому місті нашої країникрасується найменший в Україні діючий маяк. Зменшена і дещо мультяшнакопія американської статуї Свободи, висотою 17 см, тримає в руках факел,в якому блимає червоний світлодіод.

Фігуру виготовив місцевий скульптор Михайло Колодко в стилі майстра Фернандо Ботеро (писав картини ззображенням людей з округлими формами. - Авт.), і в 2011 році їївстановили на честь Ужгородської річковий регати.

3              Пузата Свобода на річці Уж.

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ: МАНЯВСЬКИЙ СКИТ
Манявський водоспад знаходиться на річці Манявка в декількох кілометрах від однойменного села Богородчанського району Івано-Франківської області. Цей водоспад в каньйоні – один з найвищих в Україні.

Висота падіння води досягає 18 метрів, що можна порівняти з висотою 5-поверхового будинку. Варто відзначити, що водоспад є пам'ятником природи тільки місцевого значення. Дістатися до мальовничого місця можна на вантажівці і пішки. Причому варто захопити з собою гумові чоботи – йти доведеться і по воді. Крім усього іншого, шляхом підносяться скелясті стіни каньйону.

Неподалік від водоспаду знаходиться ще одне цікаве місце - Манявськийскит. Це православний монастир, який заснували в 1611 році, і вінпрацював до 1785 року. Тепер тут можна знайти діючий православнийчоловічий монастир, відкритий на тому ж місці в 1990-х.

4        Приховане місце. У каньйоні сховався високий водоспад.

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ: ДОХРИСТИЯНСЬКИЙ ХРАМ
Останнім часом багато туристів їздять до Вінниці подивитися на знаменитіфонтани, але мало хто знає, що в 160 км від міста є унікальне історичнемісце - дохристиянський слов'янський храм в селі Буша Ямпільськогорайону. Деякі історики вважають, що подібних храмів в світі більше незбереглося, і в Україні залишився єдиний.

Після того як на українські землі прийшла візантійська імперія, всю язичницькю спадщину знищували, прищеплюючи християнство. Кажуть, що цей храм зберігся завдяки вдалому збігу обставин. Швидше за все, його засипали землею. Адже в такому вигляді його виявив польський шляхтич Ромуальд Вівсяний.

А згодом дослідженням скельного храму і його барельєфів в 1896 році займався професор Володимир Антонович. Саме він виявив там унікальний наскельний рельєф, на якому зображено Світове дерево, півень, олень і людина на колінах.

Над цими фігурами вирізаний таємничий прямокутник з написом: "Азм єсмь Миробог жрець Ольгов", – яка не збереглася до наших днів. Точну дату нанесення малюнка встановити вже складно, проте існує версія, що його створили за часів Трипільської культури.

Але більшість дослідників сходяться на думці, що барельєф вирубали понад тисячу років тому. Подейкують, що ці скелі використовували для жертвоприношень давнім язичницьким богам.Навпаки рельєфу в скелі висікли нішу, в яку наші предки ставили їжу і напої, принесені в дар богам.

У наші дні скельний храм входить до складу Державного історико-культурного заповідника "Буша", і для того щоб туди приїхати, необхідноспочатку звернутися до адміністрації заповідника за дозволом.

5        На скелях знайшли малюнок Світового дерева, півня, оленя і людини.

ХАРКІВ: ПІДЗЕМЕЛЛЯ ПІД УСПЕНСЬКИМ СОБОРОМ
Багато українців, коли мова заходить про підземелля, відразу ж уявляють собі знамениті одеські катакомби, але мало хто знає, що не менш захоплюючі підземелля є, наприклад, і в Харкові. Під Успенським собором, розташованому в центрі міста, збереглися тунелі, прориті ще в XVIII столітті. Вважається, що їх збудували монахи як сховище для усіляких приписів, але в роки Другої світової війни в них ховалися від авіанальотів харків'яни.

До речі, через бомбардувань багато галерей знаходяться під завалами, але є й ті, що добре збереглися. Сьогодні харківські активісти з товариства "Діти підземелля" періодично спускаються туди і стежать за тим, щоб самовільні туристи-одинаки, зрідка відвідують ці місця, не сильно смітили в такому атмосферному місці.

6             Укриття. Катакомби будували як сховища для припасів.

ОДЕСА: ДЕВОЛАНІВСЬКИЙ СПУСК, ДЕ ЖИЛИ БІНДЮЖНИКИ
Ця занедбана вулиця ніби застигла в часі. Хоч вона і знаходиться в самомуцентрі Одеси, сюди рідко забрідають організовані туристи. Зате середлюбителів міських легенд та історій, яким цікаво зануритися в атмосферупочатку минулого століття, коли тут промишляли біндюжники, злодії ішулери, спуск користується популярністю. Колись спуск називали"канавою", і сьогодні він відповідає своїй назві: напівзруйновані будинки,непрохідні ями на асфальті і занедбане казино.

7                 Гральний заклад.

БАКОТА: СЕЛО ПОД ВОДОЮ
Під Хмельницьким, в 115 км від міста, знаходиться українська Атлантида -затоплене древнє село Бакота. Історія поселення закінчилася ще 35 років тому, в 1981 році, коли в тих місцях почали будівництво НоводністровськоїГЕС і проживають розселили в сусідні міста. Сьогодні Бакотою умовноназивають мальовничу місцевість уздовж берега Дністра.

В середині 90-х обвалилася верхня частина Білої гори над колишнім селом ізнищила печери і усипальниці з настінними розписами і фресками XI-XIIIстоліть, які перебували під ним. Цікаво, що в одному місці збереглисязалишки келій і поховань монахів, нечисленні руїни Михайлівської церкви іпокинуті фруктові сади. У дохристиянські часи в селі мешкали такожязичники, які залишили після себе капища і кургани.

8                    Мальовничі пейзажі.

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ: МАВРИТАНСЬКИЙ ЗАМОК
Неподалік від Одеси - в 60 км від міста красуються руїни Мавританськогопалацу, який будували з ракушняка протягом 10 років - з 1810 по 1820 роки. Знайти його можна по дорозі з Одеси в Березівку.

В кінці XVIII століття Російська імперія відвоювала у турків землі ПівнічногоПричорномор'я. Так, ділянку в селі Курісово-Покровське отримав ІванКурис, який служив під керівництвом Олександра Суворова. Він і побудувавпалац. Уже при комуністичному режимі село перейменували в Петровське, а потім назвали Петрівкою.

Сьогодні найстарішою частиною палацувважають східний фасад. Відзначимо, що маєток Куріса - одна з найбільшранніх споруд архітектурного романтизму в Україні.

9             Руїни. Мало хто знає про величні стіни в степу.

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ: МОНАСТИР В СКЕЛЯХ
Печерний монастирський комплекс на південно-східній околиці села Розгірче Стрийського району знаходиться прямо в скельному масиві біля підніжжя гори. Монастир в скелі, в 100 км від Львова, існував тут ще в XIII-XIV століттях. Печери висічені на двох рівнях, які з'єднані сходами.

За припущеннями істориків, на верхньому рівні розташовувався печерний храм, а на нижньому – монастирська келія і господарське приміщення.Кажуть, що колись у печерного комплексу було довге дерев'яне продовження. Всі стіни печерного монастиря розписані наскального живописом і прикрашені барельєфами. З верхньої точки монастиря відкривається дивовижний краєвид на всю навколишню місцевість і долину річки Опір.

10         Пам'ять. Одна з найважливіших пам'яток наскального живопису.

ЛЬВІВ: МИХАЙЛІВСЬКИЙ ХРАМ ДЛЯ "ДІТЕЙ КВІТІВ"
Церква Архистратига Михаїла у Львові - одне з місць, до якого рідкодоходять туристи, але, тим не менш, у нього цікава історія, не пов'язана зрелігією. Так, в 70-80-х роках минулого століття там був Святий Сад - місце,де збиралися львівські хіпі, які голосно іменували свої збіговиська"Республікою Святого Саду" і організовували хіпі-тусовки. На одну з них,присвячену пам'яті співака Джиммі Хендрікса, з'їхалися "діти квітів" з усьогоСРСР.

11                 Церква як точка збору хіпі.

Джерело: 
http://ukr.segodnya.ua/life/stories/neizvedannaya-ukraina-kakie-turisticheskie-zhemchuzhiny-do-kotoryh-ne-dobralis-tolpy-turistov-stoit-posetit-768502.html Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"