ban2

ЗАВТРА останній день для зміни місця голосування!!! ПОВНА інструкція та ВІДЕО як змінити.

Якщо Ви не будете перебувати за місцем реєстрації (прописки) у день голосування на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, але хочете реалізувати своє виборче право, тоді скористайтеся порадами ОПОРИ. Громадяни України мають право на тимчасову зміну місця голосування (на день голосування) на виборах народних депутатів без зміни виборчої адреси, що закріплено в частині 3 статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців". Громадяни, що мають виборчу адресу в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, а також в Донецькій і Луганській областях, не повинні надавати документ-підтвердження про необхідність тимчасової зміни місця голосування. Для таких громадян достатньо пред'явити паспорт і написати відповідну заяву.

Саме тому, перебуваючи на навчанні, роботі, у подорожі або за кордоном, Ви все одно зможете проголосувати на виборах, тимчасово змінивши місце голосування. Для цього необхідно:

1) Мати документ, що підтверджує необхідність зміни місця голосування.

Для підтвердження вмотивованості заяви можуть бути такі документи: довідка про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій тощо (перелік не вичерпний).

2) Особисто подати звернення до відповідних органів (див. нижче) не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування (до 20 жовтня 2014 р. включно), яке містить:

А) заяву з мотивуванням тимчасової зміни місця голосування;

Б) документи (оригінали та їх копії), що підтверджують таку необхідність.

Приклад заяви можна завантажити тут: http://goo.gl/l09hf2

ПОРАДА: цю роздруковану заяву візьміть із собою і заповніть краще на місці, щоб не помилитися, а співробітники відділу ведення Держрєстру виборців підкажуть Вам номер дільниці та всі інші деталі.

ВАЖЛИВО! ЗМІНИ! Громадяни, що мають виборчу адресу в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь, а також в Донецькій і Луганській областях (згідно з постановою ЦВК №1529 від 07 жовтня 2014р.) НЕ ПОВИННІ підтверджувати необхідність тимчасової зміни місця їх голосування (додавати документи-підтвердження не потрібно). Для таких громадян достатньо пред'явити паспорт і написати відповідну заяву.

3) При поданні заяви на території України необхідно пред’явити паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянство України).

Військовослужбовці мають право замість паспорту пред’явити посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

При поданні заяви за кордоном необхідно пред’явити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт чи службовий паспорт.

4) Ваше звернення буде розглянуто невідкладно, після схвального рішення відповідного органу (процедура займає якийсь час, можливо, кілька днів) необхідно забрати посвідчення, яке дасть вам право проголосувати не за місцем реєстрації (прописки).

Уточнити час, коли можна забрати посвідчення, варто під час подання заяви або за тел. відповідної установи, до якої ви зверталися.

P.S.(1) Якщо Ваше майбутнє місце голосування знаходиться поза межами виборчого округу, за яким знаходиться Ваша постійна виборча адреса, то у день голосування Ви втрачаєте можливість проголосувати за кандидата в одномандатному виборчому окрузі, Вам видадуть лише 1 бюлетень для голосування за партії у єдиному державному багатомандатному окрузі (партійні списки).

Приклад тимчасової зміни місця голосування у Києі дивіться тут:

ВИПАДОК № 1. Ви перебуваєте в Україні, хочете проголосувати не за місцем реєстрації (прописки)

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за місцезнаходженням зазначеної у заяві (тобто бажаної) виборцем виборчої дільниці або за Вашою виборчою адресою.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

ВИПАДОК № 2. Ви перебуваєте в Україні, але хочете проголосувати за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за Вашою виборчою адресою в Україні або органу ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України в Києві.

Перевірити місцезнаходження виборчих дільниць за межами України можна тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

ВИПАДОК № 3. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете проголосувати в Україні

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців за вказаним у заяві місцем перебування (за кордоном) чи місцезнаходженням виборчої дільниці, яку виборець просить визначити місцем його голосування (в Україні), або органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі України в країні перебування.

Адреси найближчих відділів ведення Державного реєстру виборців в Україні: тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

ВИПАДОК № 4. Ви перебуваєте за кордоном, але хочете змінити місце голосування за кордоном

Куди подавати заяву: до органу ведення Державного реєстру виборців у закордонній дипломатичній установі України в країні перебування.

Перевірити місцезнаходження виборчих дільниць за межами України можна тут.

Перелік закордонних дипломатичних установ України: тут або тут.

Довідково:

1. Порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси.

2. Особливості тимчасової зміни місця голосування виборців, виборча адреса яких знаходиться на території іншої держави.

3. Відділи ведення Державного реєстру виборців в Україні.

4. Орган ведення Державного реєстру виборців у Міністерстві закордонних справ України в Києві.
5. Виборчі дільниці за межами України.

6. Закордонні дипломатичні установи України: тут або тут

Примітка: FAQ (frequently asked questions, з англійської мови) - питання, що часто задаються.

Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
ОПОРА системно інформуватиме суспільство про перебіг кампанії, дотримання чинного законодавства суб’єктами виборчого процесу, участь посадових осіб у перегонах, дотримання міжнародних стандартів організації виборів усіма зацікавленими сторонами. Масштабне громадське спостереження має на меті попередити порушення протягом передвиборчої кампанії та унеможливити зловживання під час підрахунку голосів. Окрім спостереження, ОПОРА проводитиме інформаційно-просвітницьку кампанію та надаватиме юридичну підтримку громадянам щодо захисту їх виборчих прав.


ДЖЕРЕЛО: ОПОРА

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"