ban2

10 винаходів українських "кулібінів", які полегшують життя бійців АТО

Українські вчені та волонтери створюють прилади, які не лише вдосконалюють вже існуюче військове обладнання, а й іноді стають єдиним шансом на порятунок для українських бійців у зоні АТО

Коли на Сході триває невизнана війна, а вітчизняну науку спіткало хронічне недофінансування, українські вчені та волонтери роблять дуже важливі винаходи. А деякі з них, попри те, що були створені практично з "підручних матеріалів" стали справді унікальними.

Журналісти Еспресо.TV зібрали найцікавіші експонати:

1. Унікальний відновлюючий сплав для старої військової техніки

Харківські вчені з Національного технічного університету "ХПІ" розробили унікальну формулу сплаву, яким покривають зношену бойову техніку, відроджуючи в ній нове житя. Цей сплав кращий за хром, який використовують зараз, бо міцніший і стійкіший до корозії.

Вартість такого напилення — 400 грн за квадратний метр. Свою розробку вчені запропонували гігантам машинобудування. Поки що гальмує впровадження технології в життя брак фінансування.

Після війни унікальний сплав можна буде використовувати під час виробництва автомобілів і літаків.

2. Диво-продукт харчування для відновлення організму поранених бійців

Йдеться про унікальний продукт ентерального (тобто введення за допомогою крапельниці - ред.) харчування "Реабілакт", який має високу енергетичну цінність.

Продукт розробили молоді науковці КНТЕУ (Київського національного торгово-економічного університету) – доцент Юлія Мотузка, аспіранти Дмитро Антюшко, Юлія Міклашевська.

Цікаво, що продукт містить білкову складову, незамінні амінокислоти, вітаміни і мінеральні елементи та має надважливий вплив на корекцію порушеного обміну речовин в організмі людини на різних етапах лікування і відновлення.

Медичні установи України користуються подібними продуктами, але вони завезені з інших країн і мають значну різницю в ціні.

З. Робот-розвідник

Самохідну радіокеровану машину зібрали на одному з підприємств міста Львова у співпраці з місцевими вченими. Робот здатний евакуювати поранених солдат, може збирати інформацію, доставляти вантаж вагою до 300 кг.

Запас ходу у робота складає шість годин, при цьому на нього можна встановлювати акумулятори з будь-якої техніки. Механізм здатний працювати в умовах від -40 до +80 градусів за Цельсієм, під дощем, снігом та градом.

При цьому вартість його виготовлення в десять разів менше, ніж у зарубіжних аналогів, стверджують творці. Інженери навіть розробили гусениці, за допомогою яких робот може дертися сходами.

4. Український аналог тепловізора

Дмитро Кривий, 18-річний хлопець з Вінниці, розробив свій прилад, що може замінити дороговартісний закордонний тепловізор.

Тепловізор зроблений у вигляді пов’язки на голову. За його допомогою робится скан навколишнього простору.

"Якщо в задимленому чи темному приміщення до вас хтось наближається, прибор починає вібрувати, Розмір об’єкта, що наближується, можна визначити за допомогою інфрачервоних датчиків. Так можна з'ясувати, хто наближається, людина або просто стіна",- зазначив винахідник.

За словами хлопця, якщо всім українським військовим видати спеціальні годинники, цей тепловізор зможе ідентифіковувати: попереду свій боєць чи ворог.

5. Ефективна пічка без дрів

В Калуші Івано-Франківської області колишній заступник командира танкової роти Олександр Жембус розробив пічку, яка може зігрівати військових в польових умовах при -25°C без дров.

"Паливо (дизпаливо) потрапляє по тонкій трубці і капає на розігріте дно труби, випаровується і перетворюється на газ. З таким пристроєм у мене солдати в полі спали без комбінезонів при мінус 25", - розповів винахідник.

Він зазначив, що його пристрій дуже простий та ефективний, а саму пічку легко можна модернізувати для приготування їжі, переносити і збирати за кілька секунд.

Колишній військовий наголосив, що готовий власними руками робити ці пристрої для бійців, які служать в зоні АТО, однак йому наразі не вистачає труб та арматури. Тож усіх, хто може допомогти винахіднику, просять звертатись за телефоном 6-60-82 в Калуші.

6. Саморобна пластина для бронежилету

Рівненський агроном Борис Вжос винайшов аналог армійської броньованої пластини, яку використовують для виготовлення бронежилетів.

У своєму гаражі чоловік виготовляє броню зі сталевих пластин товщиною 4 мм, які можна знайти на будь-якому пункті прийому металобрухту або на металобазі та з керамічних плиток, які можна придбати у звичайному будівельному супермаркеті. Ця бронепластина витримує навіть удар кулею зі снайперської гвинтівки Драгунова.

Винахідник стверджує, що швидкість руйнування кераміки набагато нижча, ніж швидкість руйнування металу, тому бронежилети з такого матеріалу досить міцні, а важать вони приблизно стільки ж, скільки й стандартні – 10 кг. Звичайний заводський бронежилет коштує близько 4-5 тис. грн., тоді як саморобний, на виготовлення якого майстер витрачає всього півгодини – 600-700 грн.

7. Пошукова система поранених солдат

В Одесі 15-ти річний винахідник Борис Чубін створив ситему, яка, за його словами, дозволить значно скоротити українським військовим людські втрати на полі бою. Комплекс складатиметься зі спеціального обладнання та програмного забезпечення, який у разі поранення солдата точно покаже, де він знаходиться, і які ушкодження отримав.

"Якщо солдат отримує поранення в будь-яку частину тіла, прилад буде списувати з нього біометричні показники і передавати до Генштабу для спрямовування до нього мобільної швидкої допомоги", - сказав Чубин.
Працюючи над проектом, юнак консультується з військовими фахівцями.

8. Саморобні захисні екрани для БТР

Волонтер з Запоріжжя Денис П’ятигорець започаткував виготовлення саморобних захисних екранів для БТРів. Волонтери самостійно займаються закупівлею зварювальних апаратів, генераторів, ключів та всього іншого інструменту для створення протикумулятивних екранів.

"Я придумав креслення екрану, його допрацював голова виробництва запорізького заводу (він у минулому артилерист), знайшли гроші на сигнальний примірник і вже через два дні в базовому таборі 51-ї бригади ми розстрілювали його з РПГ. Екран витримав кілька влучень, а нашому щастю не було кінця",- розповідає волонтер.

За словами волонтера естафету з виробництва екранів підхопили вже сім міст України.

9. Ліжко-трансформер

Черкаський умілець Максим Чернявський створив спеціально для українських військових ліжко, аби ті не спали на холодній землі.

Конструкція, каже винахідник, із цупкої тканини та спеціального металу. Унікальність цього винаходу в його компактності.

Винахід Чернявського дуже зручно використовувати не тільки як ліжко, а як ноші для поранених.

10. Дистанційна керована стрілецька точка

Унікальний пристрій розробив боєць батальйону "Івано-Франківськ" - Павло Ненашев. Завдяки його відкриттю можна вести відео та вогневий контроль за місцевістю, не полишаючи укриття.

Керувати приладом можна за допомогою дистанційного пульта він підключається через броньований кабель або Wi-Fi.

В МВС пообіцяли, що розробку якнайшвидше почнуть впроваджувати.

ДЖЕРЕЛО: Еспресо.ТВ

 

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"