ban2

ДАЙДЖЕСТ ФАЙНИХ НОВИН УКРАЇНИ - ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ. Випуск 5

collage

Нам випав жереб — жити в епоху змін. Судячи з усього, змін до кращого. Багатьом речам повернулись властиві їм функції та «імена»: відновлена в правах приватна власність, економіка стала економікою, товар став товаром, тощо. Право стало правом, якого треба вміти дотримуватись і одстоювати. Свобода стала свободою, яку треба вміти сприймати й зберігати. Звичайно, постало багато інших питань і проблем. Але безпроблемним життя є тільки «там, де нас нема». І це, судячи з усього, усвідомлюють щоразу більше громадян України.

Україна поступово займає своє властиве місце в політико-економічному просторі. Звичайно, не так динамічно, як би того хотілося, але таки займає. Щоразу більше людей у суспільстві керується такими природними поняттями, як доцільність, потрібність, корисність. Ідеології, на щастя, перестають домінувати.

Взагалі українці дуже талановиті, і коли йдеться про те, щоб надолужити 50 років розвитку якоїсь побутової ділянки — вони не йдуть поступово, крок за кроком, а відразу опановують усе найновіше та найсучасніше.

В Ужгороді виростили перший у світі морозостійкий сорт ківі / ВІДЕО


Українці можуть експортувати ківі не гірше за Іспанію чи Еквадор.

Перший у світі сорт морозостійкої ліани виростили в Ужгороді. Вона витримує температуру до мінус тридцяти, а плодоносить так рясно, що господарі роблять зелене варення, маринади й алкоголь, аби врожай не пропав.

У рамках спільного проекту з Єврокомісією ТСН продовжує розповідати про успішний український бізнес.
Читати тут 

У Миколаєві відбувся Фестиваль короткометражного кіно

На фестивалі короткометражного кіно «Громадський проектор» журі та глядачі обрали кращі з 25-и фільмів від режисерів із різних міст України. Цьогоріч форум пройшов у третій раз....

1

...."Зміни" - так звучала тема форуму. Як пояснив глава оргкомітету фесту Андрій Лохматов, даною темою організатори хотіли запропонувати режисерам подискутувати з допомогою кіно з глядачем на тему як хороших, так і поганих змін в сьогоднішньому житті українців, і відобразити їх на відео.

"Нині в українській кіноіндустрії відбувається багато важливих змін. Зокрема, повністю змінюється ставлення держави до кіно, і це відчуває вся індустрія і кіномитці. Збільшилася кількість фільмів, з яких можна вибирати вже конкурсну програму. Це говорить про те, що буде поліпшуватися якість робіт і, відповідно, інтерес глядачів до них", - зазначив глава Держкіно Пилип Іллєнко, який очолював журі "Громадського проектору".....
Більше читати тут 

Рада прийняла закон про держпідтримку кіно

2Верховна Рада прийняла закон про державну підтримку кінематографу в Україні.
За законопроект у другому читання проголосували 230 нардепів, повідомляють Українські новини.
Законопроект передбачає державне забезпечення і стимуляцію виробництва, поширення, популяризації та демонстрації національних фільмів у кіно-, відеомережі, на телебаченні, в мережі Інтернет.

За державою закріплюється функція збереження, відновлення, реставрації національного та кращих зразків світової кінематографічної спадщини, а також заходи щодо повернення в Україну національної кінематографічної спадщини, що знаходиться за межами країни; сприяння захисту прав інтелектуальної власності.

Державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Держфонду підтримки кінематографії України, управління яким здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії.

Законопроект передбачає щомісячні відрахування операторами лотерей, загальний обсяг яких поступово збільшується з 21% в перший рік до 30% в п'ятий рік після вступу в силу закону.
Також законопроект передбачає можливість державного субсидування виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва), а також держсубсидування закупівлі мобільних комплексів для демонстрації фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тис. громадян.
Читати тут 

Аграрії намолотили більше 45 млн тонн зерна

3

Станом на 4 жовтня валовий збір зернових становить 45,08 млн тонн з площі 11,149 млн га (78% до прогнозу) при врожайності 40,4 ц/га. Урожай перевищує показник до аналогічної дати роком раніше на 1,55 млн тонн, – повідомили в Мінагрополітики.

За даними міністерства, кукурудза зібрана з площі 1,173 млн га (28%), намолочено 6,259 млн тонн зернової при середній врожайності 53,4 ц/га.
Гречку обмолочено на 139 тис. га (93%), зібрано 175 тис. тонн при врожайності 12,6 ц/га.
Просо зібрано на 99 тис. га (95%), намолочено 180 тис. тонн зернової при врожайності 18,3 ц/га.
Крім того, соняшник до звітної дати обмолочено на 4,079 млн га (69%), зібрано 8,807 млн тонн при врожайності 21,6 ц/га. Соя прибрана з площі 1,124 млн га (61%), при урожайності 21,5 ц/га зібрано 2,412 млн тонн олійної.

Цукрові буряки викопано на площі 93 тис. га (32%), накопано 4,175 тис. тонн при врожайності 449 ц/га.
Читати тут  і тут 

Наступного тижня NASA запустить в космос ракету, частково розроблену в Україні

4

NASA і компанія Orbital ATK оголосили дату пуску ракети-носія Antares, основна конструкція першого ступеня якої розроблена і виготовлена в Україні. Про це повідомляє прес-служба Державно космічного агентства України.

«Так, транспортний корабель постачання Cygnus планується відправити з космодрому Воллопс до МКС-14 жовтня 2016 о 4:13 за київським часом», – йдеться в повідомленні.
Читати тут 

У Дніпрі повідомили про початок випробувань нового ракетного комплексу для армії

5

У Дніпрі державне конструкторське бюро «Південне» розпочало випробування нового оперативно-тактичного ракетного комплексу, який створюють за рахунок недержавних коштів, повідомили в ДКБ «Південне».
«Незважаючи на повну відсутність державного замовлення та відповідного фінансування, ДП «КБ «Південне» завершує розробку та вже почало дослідне відпрацювання нового оперативно-тактичного ракетного комплексу. Усі роботи підприємства та всієї кооперації виконуються за рахунок коштів, залучених ДП «КБ «Південне» від іноземних замовників», – заявили в ДКБ «Південне»…..
Більше читати тут 

Керівництво ДП «ЗАВОД 410 ЦА» провело зустріч з делегацією Військово-Повітряних Сил Народної Республіки Бангладеш.

6

03 жовтня 2016 року до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЗАВОД 410 ЦА» прибула делегація Військово-Повітряних Сил Народної Республіки Бангладеш під головуванням Заступника командуючого Військово-Повітряних Сил Маршала авіації Naim Hassan для ознайомлення з виробничими потужностями ДП «ЗАВОД 410 ЦА» з метою обговорення можливості капітального ремонту літаків Ан-32.

7

04 жовтня 2016 року на ДП «ЗАВОД 410 ЦА» прибули два літаки Ан-72 Сил повітряної оборони Республіки Казахстан для виконання технічного обслуговування.

Читати тут

У КВБЗ розповіли, як відпрацював свій перший рік їх потяг

Дизель-поїзд Крюківського вагонобудівного заводу успішно відпрацював перший рік на Львівській залізниці, повідомляється у прес-службі підприємства. Всього за рік регіональний експрес, він же дизель-поїзд, пройшов 203 тисячі 500 кілометрів.

8

«Регіональний експрес став дуже популярним у пасажирів. У святкові та вихідні дні, в п'ятницю і понеділок заповнюваність поїзда максимальна - 90-100 відсотків», – хваляться в КВБЗ. Повідомляється, що маршрут дістався першому Крюківському дизелю непростий: спуски, підйоми, складні для проходження криві. Тому машиністи використовують під час кожної поїздки практично сто відсотків тяги…..
Більше читати тут 

«Богдан Моторс» освоїла випуск приміських автобусів Євро-5

9

Як повідомляє AUTO-Consulting, Луцьке ДП «АСЗ №1» АТ «АК« Богдан Моторс» освоїло випуск ще одного сегмента автобусів Євро-5. Підприємство передало замовнику приміську модель Богдан А14532.
Богдан А14532 - це приміський автобус довжиною 9,82 м і вміщає 70 пасажирів. У салоні встановлено 43 місця для сидіння. Автобус відповідає екологічним нормам Євро-5….
Читати тут  і тут 

Три гідроелектростанції найближчим часом з’являться у Житомирі

10

Найближчими роками влада Житомира планує реалізувати інвестиційні проекти з розвитку джерел альтернативної енергії. На сесії міської ради депутати розглянуть три проекти з встановлення на гідроспорудах (дамбах), які знаходяться вздовж річки Тетерів, трьох гідроелектростанцій. Всі конкурси фірми-інвестори вже виграли та незабаром почнуть будувати й самі міні-гес, повідомляє Вголос.zt.

За умовами конкурсу ТОВ «Свободна енергія» зобов’язується за власний кошт зробити капітальний ремонт гідротехнічної споруди....
Детальніше тут 

«КрАЗ» ярмаркував на «AGROEXPO-2016»

11

«АвтоКрАЗ» із хорошими результатами та цікавими пропозиціями щодо співпраці повернувся із IV Мiжнapoдної aгpoпpoмислoвої вистaвки «AGROEXPO-2016», яка завершила роботу 1 жовтня у м. Кропивницький. До уваги відвідувачів заходу український виробник – Кременчуцький автозавод, представив дві перспективні моделі, які можуть успішно використовуватися у різного рівня фермерських господарствах та агрофірмах.

Експозиція «КрАЗа» включала двовісний самоскид КрАЗ-5401С2 та універсальне полегшене шасі КрАЗ-5401Н2, максимально уніфіковане з різними силовими установками і спецнадбудовами, у даний час обладнане ізотермічним фургоном.

Автомобіль КрАЗ-5401С2 (4х2) створено ПАТ «АвтоКрАЗ» на початку поточного року. Особливість самоскида складають:.....
Більше читати тут 

Нішенарізний фронтальний комплекс відправиться допомагати на шахтоуправлінні «Дніпровське»

12

Вперше зібраний на підприємстві в Харкові, нішенарізний фронтальний комплекс відправиться допомагати готувати до запуску нові очисні вибої на шахтоуправлінні «Дніпровське»
Читати тут 

Як замок-музей «Радомисль» святкував п’ятиріччя з дня свого заснування (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

13

Єдиний у світі музей української домашньої ікони та найбільший приватний музей України «Радомисль» відсвяткував п’ятиріччя з дня свого заснування. На урочистості з такої нагоди 1 жовтня до замку завітали не лише жителі України, але й власниця музею – народний депутат України Ольга Богомолець запросила до Радомишля повноважних послів країн Європи. Зокрема, на святкове дійство прибули надзвичайні та повноважні посли Литви, Словенії, Румунії та Франції.
Більше читати і вражаюча фотогалерея тут 

Ми живемо у файній країні! Нам є чим пишатися. Наша нація патріотична, добра але незламна. Шануймося!

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"