ban2

ДАЙДЖЕСТ ФАЙНИХ НОВИН УКРАЇНИ - ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ. Випуск 7

collage

Нам випав жереб — жити в епоху змін. Судячи з усього, змін до кращого. Багатьом речам повернулись властиві їм функції та «імена»: відновлена в правах приватна власність, економіка стала економікою, товар став товаром, тощо. Право стало правом, якого треба вміти дотримуватись і одстоювати. Свобода стала свободою, яку треба вміти сприймати й зберігати. Звичайно, постало багато інших питань і проблем. Але безпроблемним життя є тільки «там, де нас нема». І це, судячи з усього, усвідомлюють щоразу більше громадян України.

Україна поступово займає своє властиве місце в політико-економічному просторі. Звичайно, не так динамічно, як би того хотілося, але таки займає. Щоразу більше людей у суспільстві керується такими природними поняттями, як доцільність, потрібність, корисність. Ідеології, на щастя, перестають домінувати.

Взагалі українці дуже талановиті, і коли йдеться про те, щоб надолужити 50 років розвитку якоїсь побутової ділянки — вони не йдуть поступово, крок за кроком, а відразу опановують усе найновіше та найсучасніше.

Україна посіла перше місце на Фестивалі світла в Берліні 

1

Команда з України посіла перше місце на другому Фестивалі світла в Берліні.
На фестивалі художники-освітлювачі з усього світу представляють у Берліні різні світлові проекції, 3D-проекції і світлові інсталяції. Сценами для цих барвистих шоу служать історичні та архітектурні пам'ятки Берліна. Частиною інсталяцій стають Бранденбурзькі ворота, Александрплатц, фасади Берлінського будинку і Берлінського собору, будівлі Музейного острова та інші пам'ятки, всього близько 70.

Крім світлових шоу, в Берліні в ці дні проходять екскурсії, музичні концерти та лазерні вистави.

Українська команда на цей раз привезла до столиці Німеччини інсталяцію "Чарівні інновації" у вигляді бджолиного вулика, причому очима бджоли. "Десь у Всесвіті народжується перший атом, який перетворюється в медові стільники. Бджола літає над торф'яником, плющем і квітами, що символізує симбіоз працьовитих комах і рослин - як приклад всіх живих істот. Свій шлях бджола завершує в селі на квітучому пагорбі", - описують інсталяцію організатори фестивалю на офіційному сайті.

Читати тут 

Експерти: врожайність пшениці зростає вибуховими темпами

2

Експерти: врожайність пшениці зростає вибуховими темпами. Врожайність пшениці в Україні останні 20 років зростає вибуховими темпами. З 1996 р. показник зріс на 44%.
Про це з посиланням на дані Міністерства сільського господарства США повідомляє агентство ААА.
Урожайність за останні два десятиліття наростили практично усі основні країни-експортери. При цьому у наших східних сусідів, хоча другий рік поспіль і зростає урожайність пшениці, але якість зерна 2016 р. навіть гірша минулого сезону.....
3

В Україні врожайність основних олійних культур (соняшник, соя і ріпак) зросла з 1995 р. по 2016 р. в середньому на 128%. Урожайність пшениці, кукурудзи і ячменю зросла в середньому на 69%. А лідером зростання врожайності стала кукурудза (на 102%).
Детальніше тут 

Україна збільшила продаж агропродукції до ЄС на 11%

4Україна протягом січня-вересня 2016 року збільшила експорт аграрної продукції до країн Європейського Союзу у грошовому вираженні на 11% до 3 млрд дол. США. Про це повідомили УНН у прес-службі Інституту аграрної економіки.

"Країни Європейського Союзу збільшили обсяги закупівель української сільгосппродукції з 2,7 млрд дол. США у січні-вересні 2015 року до 3 млрд дол. США. Частка ЄС у загальному експорті продукції АПК за 9 місяців поточного року склала 28,6%", - зазначили в Інституті.

Зокрема, як поінформували у прес-службі, Іспанія імпортувала української аграрної продукції на 579 млн дол., Нідерланди – на 518 млн дол., Італія – на 443 млн дол....
Більше читати тут 

У Вінниці презентували сучасний трамвай, перероблений зі старої «Татри»

5

у Вінниці показали модернізований трамвай із сучасним дизайном, який створили на базі списаного чеського вагону КТ4СУ, виготовленого понад 20 років тому. Про це інформує прес-служба Вінницької міської ради.

Завдяки новітній чеській системі керування тяговими двигунами, цей трамвай буде економніший за інші на 40 %. Окрім того, освітлення у салоні світлодіодне теж енергоощадне. Комфортніше у новому трамваї буде й пасажирам – для них є напівм’які сидіння, нова інформаційна система. У кабіні водія встановлено кондиціонер…..
Більше читати і більше фото тут 

У Львові показали перероблений зі старої "Татри" трамвай

У Львові цього тижня відбулася презентація першого сучасного трамвая, що його "Львівелектротранс" зробив зі старого вагона "Татра" КТ-4SU 1984 року випуску.
Як повідомляє прес-служба міськради, вагон має новий дизайн, його обладнали затемненими панорамними вікнами, новою проводкою і салоном, кондиціонером у кабіні водія. Поки що трамвай проходить обкатку без пасажирів і вийде на маршрут наступного тижня.

6-1

Вартість реконструкції склала 500 тисяч гривень. За словами начальника управління транспорту і зв'язку Львівміськради Віктора Щира, оновлення потребують усі трамвайні маршрути міста. Середній вік міського електротранспорту - 29,5 року разом трамваями "Електрон", без них - понад 30 років.

"Цей варіант, який сьогодні зробив своїми силами «Львівелектротранс», показує, що ми своїми силами за 1-1,5 року можемо зробити більш привабливим рухомий склад трамваїв і тролейбусів у місті. За умови, звичайно, стабільного фінансування", - вважає Щир.

Читати тут 

Ракетоносій Antares з українським першим ступенем успішно стартував у космос

8

Ракетоносій Antares OA5 із вантажним кораблем Sygnus на борту здійснив успішний старт із Середньоатлантичного регіонального космопорту на острові Волопс, штат Вірджинія. Про це повідомляє з місця події власний кореспондент Укрінформу.

Запуск ракети відбувся о 19:45 за місцевим часом (02:45 за Києвом), раніше він планувався на 19:40....

....Головним розробником ракети-носія Antares є корпорація Orbital Science Corporation (США). Однак апарат створюється в рамках міжнародної кооперації за участю, в тому числі, підприємств України. Зокрема, основна конструкція першого ступеня Antares розроблена Конструкторським бюро "Південне", виготовлена "Південним машинобудівним заводом ім. О. М. Макарова" в кооперації з українськими підприємствами "Хартрон-АРКОС" (Харків), "Київприлад" (Київ), "Хартрон-ЮКОМ" (Запоріжжя), а також "ЧЕЗАРА" та "РАПІД" (Чернігів)....

Більше читати тут 

«АвтоКрАЗ» презентує гірникам на «MiningWorld Україна» свій новий чотиривісний самоскид

На єдиній в Україні спеціалізованій виставці гірничодобувної галузі - «MiningWorld Україна», національний виробник вантажної техніки - ПАТ «АвтоКрАЗ», вперше представить наймогутніший в модельному ряду своїх самоскидів чотиривісний КрАЗ-7133С4. Виставка пройде в столиці 12-14 жовтня у виставковому комплексі «КиївЕкспоПлаза».

9

Ця модель, на відміну від попередніх поколінь самоскидів КрАЗ, являє собою вдале поєднання колісної формули 8х4, безкапотного компонування, потужного двигуна Євро 5 та оригінальної 20-кубової платформи напівкруглого перетину з заднім відкидним бортом. До того ж новий самоскид має поліпшені експлуатаційні характеристики. 

КрАЗ-7133С4 призначений для використання в дорожньому і промисловому будівництві, на розробках родовищ корисних копалин, транспортуванні сипучих і навалочних вантажів із питомою масою до 2 т/куб.м….
Більше читати і більше фото тут 

Польша розраховує на українські двигуни у спільному виробництві вертольотів

Глава Міністерства національної оборони Польщі Антоній Мацеревич заявив, що тривають переговори з українськими виробниками про можливість виробництва польсько-українського вертольота для армії. Про це повідомляє Польське радіо.

10

«Польська армія потребує вертольотів. Особливо, беручи до уваги те, що відбувається на сході Польщі, що відбувається на східному фланзі НАТО. Звідти дійсно надходять дедалі тривожніші бурмотіння», – сказав міністр в телеефірі одного з каналів.

Він підкреслив, що тривають переговори з українськими виробниками. За словами міністра, нічого не стоїть на заваді, щоб «Польща і Україна не стали разом виробляти центральноєвропейський вертоліт».

«Це був би абсолютно новий дизайн, але на основі потенціалу окремих країн. Відомо, що українці мають дуже добрі двигуни, що виробляються на «Мотор Січ»….
Більше читати тут 

Збройні Сили України тісно співпрацюють з мешканцями Херсонської області в рамках проведення стратегічних командно-штабних навчаннь «Рубіж – 2016»

У рамках стратегічних командно-штабних навчаннях «Рубіж — 2016», особовий склад мобільних груп цивільно-військового співробітництва та інформаційного супроводження продовжує виконувати практичні заходи в Херсонській області.

11-1

Напередодні, організовано та проведено робочу зустріч з представниками селищної ради одного з населених пунктів Херсонської області та інформування місцевого населення селища щодо розташування підрозділів ЗС України в населеному пункті, досягнута домовленість про співпрацю (не перешкоджання діям підрозділів ЗС України, проведення концерту самодіяльності). Під час безпосереднього проведення заходів з розгортання понтонної переправи через річку Дніпро проведені заходи патріотичного виховання дітей та юнацтва. 

За повідомленням Генерального штабу ЗСУ на сторінці у фб, інженерні підрозділи Збройних Сил України вперше навели понтонно-мостову переправу довжиною 560 м.

В заході взяли участь понад півтисячі військовослужбовців та близько 300 одиниць військової техніки…..
Більше читати і більше фото тут 

Українські науковці завершують адаптацію дизельного двигуна до роботи на біометані

Науковці Черкаського державного технологічного університету завершують переобладнання дизельних двигунів до роботи на біометані.

15

Як зазначає доцент кафедри автомобілів та технологій їх експлуатації ЧДТУ Ігор Шльончак, проект покликаний збільшити використання альтернативних видів енергії та зменшити викиди шкідливих речовин, передає ПроЧЕРК.інфо.

«Біометан - продукт переробки сільськогосподарських, виробничих і побутових відходів - сьогодні є одним із найперспективніших альтернативних джерел енергії для України, - наголошує вчений. – Наразі ми випробували його на двигунах автобусів "Богдан". 

В університеті планують завершити адаптацію дизельного двигуна до роботи на біометані до кінця 2016 року. ...
Більше читати тут 

З'явився тизер нового мультфільму українських аніматорів

17

У мережі з'явився тизер-трейлер повнометражного анімаційного фільму «Клара» від української студії Image Pictures. В опису до тизеру говориться, що «Клара» — нова анімована сімейна комедія, виробництва Pictures Image.

Клара — молода дівчина, яка живе в лісовому будиночку, разом з трьома неслухняними мавпами. Вона хоче покинути свій будинок, щоб відправитися в захоплюючу подорож зі своїми друзями.

Ми живемо у файній країні! Нам є чим пишатися. Наша нація патріотична, добра але незламна. Шануймося!

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"