ban2

ДАЙДЖЕСТ ФАЙНИХ НОВИН УКРАЇНИ - ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ. Випуск 8

collage

Нам випав жереб — жити в епоху змін. Судячи з усього, змін до кращого. Багатьом речам повернулись властиві їм функції та «імена»: відновлена в правах приватна власність, економіка стала економікою, товар став товаром, тощо. Право стало правом, якого треба вміти дотримуватись і одстоювати. Свобода стала свободою, яку треба вміти сприймати й зберігати. Звичайно, постало багато інших питань і проблем. Але безпроблемним життя є тільки «там, де нас нема». І це, судячи з усього, усвідомлюють щоразу більше громадян України.

Україна поступово займає своє властиве місце в політико-економічному просторі. Звичайно, не так динамічно, як би того хотілося, але таки займає. Щоразу більше людей у суспільстві керується такими природними поняттями, як доцільність, потрібність, корисність. Ідеології, на щастя, перестають домінувати.

Взагалі українці дуже талановиті, і коли йдеться про те, щоб надолужити 50 років розвитку якоїсь побутової ділянки — вони не йдуть поступово, крок за кроком, а відразу опановують усе найновіше та найсучасніше.

Козацьку дерев'яну церкву XVIII століття на Вінниччині відновлює фермер

1Козацьку дерев'яну церкву XVIII століття у селі Мала Ростівка Вінницької області взявся відновлювати місцевий фермер. З попередніми підрахунками, потрібно близько трьох мільйонів гривень, повідомляє Vlasno.info.

У селі проживає кілька сотень людей, однак немає храму — віряни ходять за два кілометри до сусіднього Чагова. Але у Малій Ростівці таки є культова споруда, однак у аварійному стані — Покровська церква. Це козацький храм, зведений у XVIII столітті. Зараз дах провалився, бані зруйновані, але стіни ще міцні....
Бідбше читати тут 

Вінницький аматорський театр везе до Латвії виставу українською мовою

З 21 по 25 жовтня аматорський театр «Ресурс» з Вінниці гастролюватиме у Латвії з виставою «Райніс і Аспазія. Роман у листах», яка присвячена латиському подружжю письменників-класиків і культурних діячів – Райнісу і Аспазії. Прем’єрні покази відбудуться в Академічній бібліотеці Латвійського університету та Меморіальному музеї Райніса і Аспанії. Вистава буде представлена українською мовою.

2

Режисер і сценарист театру Ліна Мельник розповідає, що ідея створення вистави належить її батькові, письменнику Віктору Мельнику. А джерелом для написання сценарію стали поезія і листи Райніса і Аспазії в українському перекладі колишнього Посла України в Латвії Рауля Чілачави.

«Спочатку ми з акторами хотіли поставити п’єсу сучасного драматурга, але не отримали відповіді на e-mail з дозволом, а порушувати авторські права не збиралися. Тоді мій батько пожартував: «я знаю з ким у вас не виникне проблем з авторськими правами – ставте Райніса «Вій, вітерець!». Ми посміялися, але після того як я прочитала п’єсу, листи і вірші Райніса і Аспазії українською мовою у перекладі Рауля Чілачави, то зрозуміла – це саме те, що шукала, –...
Більше читати тут 

Яскраве промо Херсонщини!

У Коломиї заклали капсулу із будівництва заводу на 8 тисяч робочих місць

Закладено капсулу із будівництва заводу "LEONI" в м. Коломия (Івано-Франківська область).
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор департаменту Івано-Франківської ОДА Дмитро Романюк.

3

«Це буде найбільша інвестиція за останній час в Україні за кількістю створених нових робочих місць. Вже в червні буде зведений новий завод і протягом чотирьох років інвестор планує створити більше 8 тис. робочих місць», — написав він.
Ромаюк підкреслив, що це чудовий приклад, як Україна стає дедалі привабливішою для іноземних інвесторів. 

Крюківський вагонзавод і «Дніпровагонмаш» поставлять «Укрзалізниці» 350 піввагонів

Філія Укрзалізниці Дарницький вагоноремонтний завод провела два аукціони по тендерам на поставку напіввагонів на суму 342,08 млн грн. Про це йдеться у Віснику державних закупівель, пишуть Наші гроші.

В обох аукціонах брали участь тільки два учасники, які й стали переможцями.

4

Крюківський вагонзавод виграв тендер на поставку 200 вантажних піввагонів на суму 195 475 200 грн. Дніпровагонмаш переміг в аукціоні на поставку 150 вагонів на суму 146 700 000 грн.

Економія на обох тендерах склала всього 0,06%.25 і 26 жовтня буде проведено ще три аукціони з піввагонів на очікувану суму 293,40 млн грн…..
Читати тут

Військові випробували нову українську радіолокаційну систему

В ході навчань «Рубіж — 2016» радіотехнічна бригада «Південь» вперше використовувала сучасну розробку українського оборонпрому – радіолокаційну систему «Пелікан». Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

6

РЛС «Пелікан» – це рухома трьохкоординатна радіолокаційна станція кругового огляду з фазованою антенною решіткою 79К6. На навчання систему привезли тільки з заводу.

На полігоні провели заняття по відновленню техніки при поломці та відпрацьовували згортання станції за певний проміжок часу. Командування бригади відзначило, що РЛС «Пелікан» показала високі результати, вона надійна і має хороші технічні показники.

Після навчань РЛС перейде на озброєння військовим для постійного захисту повітряного простору півдня України.
Читати тут 

Південмаш приступає до розробки 6 ракет-носіїв «Зеніт-3SL»

Державне підприємство Південний машинобудівний завод імені А. М. Макарова підписало новий контракт за проектом Морський старт. Тепер завод готується виробляти до 6 ракет-носіїв Зеніт-3SL на рік.

7

«Холдинг S7 Group підписав контракт із групою компаній SeaLaunch Морський старт. Контракт, підписаний в Гвадалахарі (Мексика) в рамках Міжнародн...
Більше читати тут 

Металурги замовлять у Крюківського вагонзаводу 30 цистерн для перевезення палива

ПАТ ММК (ММКИ, Маріуполь) отримав першу цистерну виробництва Крюківського вагонобудівного заводу (КВБЗ, Кременчук) для перевезення пиловугільного палива (ПВП). Всього «іллічівці» замовили у КВБЗ 12 цистерн. Але найближчим часом мають намір збільшити обсяг замовлення до 30….

8

… цистерна може вмістити 50 тонн вугільного палива. Спеціальний пристрій корпусу цистерни дозволяє вивантажувати її без залишку. «Це відбувається завдяки негативному ухилу торцевих стінок цистерни і спеціальної конструкції днища, яке продувається азотом під час вивантаження»,….
Більше тут

Чорноморський суднобудівний завод завершив ремонт сторожового корабля "Миколаїв"

Чорноморський суднобудівний завод (ЧСЗ) завершив ремонт прикордонного сторожового корабля "Миколаїв" Державної прикордонної служби України.

9

Як повідомила прес-служба підрозділи холдингу Smart Maritime Group, корабель уже спущено на воду з околостапельной плити, де проводилися основні ремонтні роботи. ...
Детальніше тут 

Білоруська компанія вдвічі частіше літатиме на маршруті Львів-Мінськ

Бєлавіа з 21 листопада подвоїть число польотів на маршруті Львів-Мінськ і буде виконувати рейси на цій лінії щодня.
Про це повідомила гендиректор аеропорту Львів Тетяна Романовська, передає avianews.com.
10

Заступник гендиректора білоруського авіаперевізника Ігор Чергінець підтвердив цю інформацію.
Він уточнив, що Бєлавіа має намір використовувати на маршруті Львів-Мінськ літаки типу Embraer 175 (76 місць) і Boeing 737-500 (104-120 місць)....
Читати тут 

Хід збиральної кампанії станом на 25 жовтня

11Станом на 25 жовтня 2016 року в Україні валовий збір зернових становить 52,265 млн тонн з площі 12,281 млн га (86% до прогнозу) при врожайності 42,6 ц/га. Про це повідомляє АПК-Інформ з посилання на дані Мінагропроду.

Зокрема, на звітну дату, кукурудза зібрана з площі 2,277 млн га (54%), намолочено 13,283 млн тонн зернової при середній врожайності 58,3 ц/га.

Завершується збирання гречки та проса. Гречка обмолочено на площі 147 тис. га (98%), зібрано 187 тис. тонн зернової при врожайності 12,7 ц/га. Просо зібрано на площі 101 тис. га (97%), намолочено 185 тис. тонн при врожайності 18,3 ц/га.

Соняшник до звітної дати обмолочено на...
Більше читати тут 

"Потяг Єднання України "Труханівська Січ" прибув до Тернополя

12

«Потяг Єднання України «Труханівська Січ» курсує містами України в рамках однойменного всеукраїнського національно-патріотичного проекту. Тернопіль — четвертий після Вінниці, Хмельницького і Кам’янця-Подільського на маршруті. Хлібом-сіллю під музику військового оркестру тут зустріли гостей, наголошуючи, що їх вітає «файне місто» Тернопіль. До журналістів, військових, представників влади, громадських активістів, волонтерів приєдналися усі, хто був на залізничному вокзалі.

... «Збройні Сили України підтримали національно-патріотичний проект «Потяг Єднання України» і тому 20-го жовтня ми з Києва вирушили разом з командою патріотично налаштованих людей з Донецької і Луганської областей проїхати по Західній Україні для того, щоби суспільство розуміло, що в нас Україна єдина, народ єдиний і ми разом маємо перемогти». Як наголосив полковник Микола Матвійчук, він розповідатиме в Тернополі, чим нині живуть Збройні Сили України, які у солдатів потреби. «Розповідатиму, що ми сьогодні одягнуті, не голодні, що армія сьогодні озброєна, що кожного дня поступають на контракт все нові і нові сили»....
Детальніше тут

На етапі Кубка світу з плавання в Токіо Романчук виграв золоту медаль

13

Михайло Романчук став переможцем в перший день передостаннього, восьмого етапу Кубка світу з плавання, який проходить в Токіо (Японія).

Український плавець з результатом 3 хвилини 39,67 секунди виграв у вівторок "золото" на 400-метрівці вільним стилем, впевнено випередивши своїх найближчих конкурентів японців Юкі Коборі (3.42,35) і Кацухіро Мацумото (3.43,19)....
Більше читати тут 

"Шахтар" переміг "Гент" з рахунком 5:0

У 3-му турі групового раунду Ліги Європи "Шахтар" у Львові переміг бельгійський "Гент" з рахунком 5:0.
Голи забили: Коваленко, 12; Феррейра, 30; Бернард, 46; Тайсон, 75; Малишев, 85.

Перемога над "Гентом" стала для "Шахтаря" третьою поспіль на груповому раунді. Завдяки виграшу донеччани зміцнили лідерство у групі Н – вони мають ....

Читати тут

 

 

Ми живемо у файній країні! Нам є чим пишатися. Наша нація патріотична, добра але незламна. Шануймося!

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"