ban2

Україна запасається газом рекордними темпами

Запаси газу в українських підземних сховищах (ПСГ) досягли 13,361 млрд куб. м за станом на ранок 10 серпня. Україна продовжує накопичувати природний газ в ПСГ у рекордному добовому режимі - 54,5 млн куб. м на добу.
"Газ накопичується в українські сховища з рекордним режимом - 54,5 млн куб. м на добу. Попередній рекорд був зафіксований три тижні тому на рівні - 44,0 млн куб. м", - повідомив керівник прес-служби "Укртрансгазу" Максим Белявський в Facebook.
Як писало ZN.UA, Україні потрібно встигнути накопичити в ПСГ ще мінімум 5 млрд куб. м газу. Синоптики прогнозують не таку "політкоректну" зиму, як у минулому році (майбутня зима буде холоднішою), тому й газу Україні потрібно буде більше.
У зв'язку з цим Україна веде переговори з ЄБРР (Європейським банком реконструкції та розвитку), IFC, Світовим банком і OPIC про виділення кредиту на покупку і закачування газу в ПСГ. Зокрема, ЄБРР розглядає можливість виділення НАК "Нафтогаз України" торговельного фінансування на суму до $ 300 млн для покриття фінансового розриву, що виникає в період між закупівлями і продажем природного газу. За словами заступника голови правління НАК Сергія Коновця, кошти можуть бути надані у вересні-жовтні цього року.
Крім того, IFC вивчає можливість надання $ 300 млн кредиту європейським газовим компаніям Gaz de France, RWE та ін. для закупівлі, зберігання та наступного продажу газу на українському ринку. На початок попереднього опалювального сезону (20 жовтня 2014 року) в українських ПСГ було накопичено 16,7 млрд куб. м газу. Зиму Україна завершила з газовими запасами в 7,6 млрд куб. м. І страшилки "Газпрому" про зиму без газу в Європі не знайшли підтвердження: в ЄС залишилися задоволені нинішньої "газової" взимку: "вперше без драматизму", заявили в Брюсселі.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"