ban2

Експерт пояснив, чому економічна криза Росії страшніша за українську

При падінні ціни на нафту до $30-32 за барель російський рубль повинен коштувати близько 100 руб/$

Про це пише у своєму блозі керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман, передає Еспресо.TV.

"Ціни на нафту вчора звалилися ще на 4% після даних про несподіване зростання запасів у США. Ринок залишається під серйозним тиском надлишкової пропозиції, кінця і краю якій поки не видно. Багато хто очікує, що пропозиція почне скорочуватися тільки після досягнення цінами на нафту $ 30-32 за барель, мінімумів кризового 2008 року. Зниження до цієї позначки і є зараз метою ринку", - пише експерт.

За словами Наймана, при ціні $30-32 за барель російський рубль повинен коштувати близько 100 руб/$.

"І тут немає нічого політичного - тільки ціни на нафту. Просто якби не "Кримнаш", то росіяни в своїх економічних бідах зараз звинувачували б не США-Захід-Україна, а своїх володарів. Підтримка президента Путіна напередодні захоплення Криму була на мінімумах, навіть при тих цінах на нафту. Ну а зараз була б "нижче плінтуса". Саме тому "Кримнаш" в першу чергу спрямований на спробу "кремлівських" втриматися при владі. Психологи-політтехнологи попрацювали краще Геббельса. Цікавий відповідь агітпропу на економічну кризу Росії 2016 року. Адже зараз влада стверджує, що дно вже пройдено і вперед буде краще", - зазначає він.

На думку економіста, низькі ціни на нафту, неефективна економіка і гігантські військові витрати не дають шансу економіці Росії на зростання.

"Взагалі економічна криза Росії буде болючіше, ніж України - високо злетіли і боляче падати доведеться. А девальвація рубля буде цілком порівнянна з масштабами обвалу гривні, всупереч великим валютним резервам і позитивному сальдо торгового балансу", - підсумовує Найман.

Нагадаємо, сьогодні торги на Московській біржі відкрилися з ослаблення рубля, долар показав новий локальний максимум, перевищивши рівень 67 руб. Європейська валюта також зросла, досягнувши на максимумі рівня 74,75 руб.

Вчора російський рубль через падіння світових цін на нафту злетів вище 66 рублів на "Московській біржі" вперше за півроку.

Також сьогодні знову падає ціна на нафту. Brent впала вже до $46,8 за барель. WTI - до $40,9.

Зазначимо, що президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв закликав готуватися до цін на нафту на рівні $ 30-40 за бар. Він зазначив, що в найближчі роки доступ країн, що розвиваються до інвестицій і капіталу буде обмежений, а також визнав, що ринок збуту казахстанської продукції стискається через слабкий попиту з боку Росії і Китаю.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"