ban2

ВВП у третьому кварталі цього року зріс на 2%

Зростання реального ВВП у третьому кварталі 2016 року прискорилося до 2% у річному вимірі

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зростання реального ВВП перевищило оцінку Національного банку, опубліковану в останньому звіті (1.6%).

"Хоча в цілому розвиток подій відповідав прогнозованому, однак тенденції за низкою компонентів були більш виражені. Як і передбачалося, у динаміці ВВП збереглася ключова роль інвестицій – зростання валового нагромадження основного капіталу прискорилося до майже 25%, перевищивши очікування Національного банку. Також відновилося зростання споживання в державному секторі, хоча споживання домогосподарств прискорилося несуттєво (до 4.9%)", - йдеться у повідомленні.

Зміна валової доданої вартості у видах економічної діяльності, за якими наявні високочастотні дані, у цілому відповідала очікуванням. За винятком будівництва та сільського господарства динаміка інших секторів, насамперед промисловості та торгівлі, очікувано погіршилася.

Серед секторів послуг різко сповільнилося падіння валової доданої вартості фінансової та страхової діяльності (до 6.3% з 24.6% у II кварталі). Річна динаміка інших секторів послуг здебільшого погіршилася. Зокрема прискорилося падіння валової доданої вартості у секторах освіти та охорони здоров’я.

"Відновлення внутрішнього, насамперед, інвестиційного попиту стало рушієм прискорення імпорту в III кварталі (до 13.9%), що перевищило наші оцінки. Натомість ситуація з експортом виявилася гіршою, ніж прогнозувалося (падіння незначно уповільнилося до 5.5%)", - пояснили у НБУ.

За оцінками НБУ, у IV кварталі основним рушієм економіки стане сільське господарство, насамперед завдяки суттєвому перевищенню обсягів збору пізніх культур, порівняно з попереднім роком.

"Крім того, в середині IV кварталу 2016 року нівелювалися ті фактори, що стримували промислову активність. Зокрема завершилася реконструкція одного з основних залізничних перегонів на сході країни та поліпшилася цінова кон’юнктура на світових ринках металургійної сировини та готової продукції", - інформує прес-служба.

Уточнені дані щодо ВВП за ІІІ квартал та наявні дані щодо базових галузей економіки за жовтень-листопад свідчать, що з високою вірогідністю економічне зростання у 2016 році дещо перевищить прогнозні оцінки Національного банку.

 

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"