ban2

Німці зібрали гроші українському оркестру на дорогу до фестивалю

Молодіжний симфонічний оркестр Національної музичної академії імені Чайковського виступить на престижному міжнародному фестивалі класичної музики Young Euro Classic, який відбудеться у Берліні.

Гроші, необхідні українським музикантам на поїздку, дуже швидко зібрали у Німеччині, передає Укрінформ.

Майже 100 приватних осіб і організацій Німеччини зголосилися допомогти оркестру. «Публічна кампанія щодо збору коштів для українського молодіжного оркестру виявилася успішною. Молоді музиканти з Києва тепер зможуть 14 серпня зіграти Другу симфонію Чайковського – «Українську» – у концертному залі у Берліні», – розповіла представник фестивалю Сабіне Шауб.

Керівник фестивалю Габріеле Мінц додала, що на збір коштів було дуже мало часу: «Ми надто пізно дізналися, що уряд України змушений був скоротити раніше обіцяну на поїздку суму через політичну ситуацію у країні». Однак вона додала, що неприїзд українців став би великою втратою як для оркестру, так і для фестивалю, адже «музиканти вони чудові» і «зможуть нам нарешті показати іншу картинку з України, ніж ту, яку всі бачать у програмах новин».

Окрім симфонії Чайковського студенти зіграють також Другий концерт для скрипки з оркестром українського композитора Євгена Станковича й симфонічну п’єсу «Стагнація» молодого автора Андрія Мерхеля.

Національна музична академія імені Чайковського візьме участь у конкурсі кращих молодіжних оркестрів втретє. Окрім українців на Young Euro Classic зіграють півтори тисячі музикантів з Китаю та понад 40 країн Європи.

Як повідомляв сайт VIDIA раніше, незвичайний музичний проект – оркестр I, Culture Orchestra, яким керує знаменитий український диригент Кирило Карабиць, гастролюватиме Європою.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"