ban2

ВВС зняло фільм про серце козачої слави

Серцем запорізького козацтва та його історичною колискою, поза сумнівом, є український острів Хортиця.

Саме тут донині збереглися історичні пороги, на яких проходили обряд ініціації (посвяти) ті чоловіки і парубки, які хотіли належати до козаків. Саме тут набиралися сили містичні козаки-характерники, які зналися на ворожбі і вміли спілкуватися з силами природи. Тут влаштовували акробатичні змагання на конях і гартували зброю, тут планували стратегію походу і присягали на вірність українському війську. Легендарна українська Хортиця.

Британська телекомпанія ВВС зняла і оприлюднила 4-хвилиний фільм про Хортицю. І базується вона саме на козачому менталітеті, який починав закладатися дитині ще в зовсім юному віці: "В Україні маленьким хлопчикам, щоб вони перестали плакати, кажуть: "Ти ж козак", – пояснює оповідач у ролику, і то справді так.

Феномен українського козацтва найкраще починати розуміти з родинного виховання: дітей від перших років життя виховували патріотами, а козак для них – взірець мужності і сили. Короткометражка про запорізький острів увійшла до циклу програм про острови світу Island stories для "BBC Подорожі" та телеканалу BBC World. Хортиця стала шостим островом, якому присвячено фільм з цього циклу. Знімальна група для зйомки використовувала камери на радіокерованих квадрокоптерах.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"