У Харкові створили мурал на честь героїв Крут
- Опубліковано в Патріотизм
- 0 коментарів
У Харкові на будинку за адресою вул.Феєрбаха, 1а, відкрили мурал, присвячений пам'яті студентів, які вступили в бій з більшовиками в 1918 р на станції Крути. Про це повідомляє Интерфакс-Украина.
Як повідомив журналістам представник ГК "Азов" Ігор Лядов, ініціаторами створення муралу виступили бійці "Азова" і "Східного корпусу", які служили в зоні АТО.
"Це данина героям минулого від вдячних нащадків", - сказав Лядов.
За його словами, автором ескізу став художник з Донбасу, який побажав залишитися невідомим, оскільки живе на тимчасово окупованій території.
Наносили малюнок на будівлю три харківські художники-графітники. Щоб встигнути до річниці бою під Крутами, вони працювали три дні, незважаючи на несприятливі погодні умови (сніг і дощ).
У 1918 році під станцією Крути в Чернігівській області відбувся бій між загонами більшовиків і 300 київськими студентами, гімназистами і курсантами, що встали на захист Української Народної Республіки. Пізніше останки загиблих перепоховали на Аскольдовій могилі в Києві.
День пам'яті героїв Крут відзначають в Україні щорічно 29 січня.
- Джерело інформації: Еспресо.ТВ
Схожі матеріали
- Україна експортувала ялинкових іграшок на 4,5 мільйона доларів – посадовець
- У Києві відкрився іще один великий магазин українських брендів
- Україна очолила комітет Радбезу ООН
- Українці вироблятимуть американські гвинтівки М-16
- У мультфільмі “Мавка. Лісова пісня” покажуть національне вбрання українців

