ban2

У Луцьку відкрилася персональна виставка бійця АТО

У Луцьку відкрилася персональна виставка волинського бійця Олега Приходька «Я захищав свій світ». Про це повідомляє власкор «Вголосу».

Презентація виставки відбулася сьогодні у Волинському краєзнавчому музеї.

Малювати воїн почав на арт-терапевтичних заняттях в Ізках. Олег Приходько збирає старовинні предмети побуту, скрині, вишивку. На виставці «Я захищав свій світ» боєць представив особисту колекцію вишивки та авторське малярство.

«Олег Приходько доторкнувся свого часу до вишивок. Збирав він їх десь із хат, які розвалювалися, десь із родин, десь купував. Прав це все, реставрував і в нього більше ніж 100 прекрасних полотен, яким по 100 років, по 50 чи 40 років. Також у його колекції багато побутових речей, і ми вже не знаємо, як вони виглядають. Він це все збирає і зберігає для того, щоб майбутні покоління це бачили», – зазначила очільниця ГО «П’ятерня», член Національної спілки художників Тетяна Мялковська.

Вона зауважила, що виставка «Я захищав свій світ» не щось абстрактне, у ній закладено українську традицію.

«Коли ми створили цей проект, суть була така: я не захищав щось абстрактне. Що таке абстрактна Україна? Україна це моя земля, це та подушка вишита від бабусі, на якій я можу найкраще виспатися, це той мій хліб, який моя улюблена дружина чи доньки витягують з печі. Ми представляли повністю колекцію Олега Приходька у величезній галереї на 300 кв. м. На цій виставці представлено картини побутові, тематичні, але в Олега є ще й полотна сакрального змісту», – зазначила Тетяна Мялковська.

Очільниця ГО «П’ятерня» додала, що Олег Приходько – надзвичайно талановитий учень, хоча не має відповідної художньої освіти, і якби ці роботи висіли серед картин професійних художників, їх було б важко відрізнити.

«Мене дехто зі знайомих питає: а тобі воно треба те сміття? Кажу, що це не мотлох, бо в кожну картину люди вкладали свою душу. Ці всі картини здебільшого з Поліського краю: Любешова, Камінь-Каширська, Маневичів, Прилісного. Ці всі картини мені передавали знайомі. Зараз люди вишивають, але в них є все готове. Раніше вони не знали, як це зробити, є полотна зшиті одне з одним. Це людина вкладала свою душу в те просте, убоге полотно», – розповів воїн Олег Приходько.

Боєць зізнався, що мріє облаштувати садибу, де хоче розмістити всі зібрані роботи та авторські картини, адже багато з них «лежать удома і припадають пилюкою».

Усі роботи з виставки «Я захищав свій світ» можна купити. Виручені кошти спрямують на допомогу воїнам АТО.

Волинянин Олег Приходько брав участь у бойових діях на Донбасі. У червні 2014 року його мобілізували до лав Збройних сил України у 51-й ОМБр на посаду водія-санітара, а з жовтня перевели у 24-ту ОМБр, де він служив у Лисичанську на посаді «оператор-навідник ПТУРу» до травня 2015-го. Демобілізувався в червні.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"