ban2

Місто Буча першим в Україні покінчило з радянським минулим

В супутнику Києва, місті Буча на сьогодні не залишилося жодної вулиці, провулка, меморіальної дошки, меморіалу та інших пам'ятників Леніну, Дзержинському, Марксу або іншим одіозним фігурам тоталітарного минулого

Про це заявив міський голова Бучі Анатолій Федорук в ході відкриття нової міської площі імені Героїв Майдану

"Президент Петро Порошенко недавно доручав уряду розробити план, як прибрати з України пам'ятники тоталітаризму. Бучанці не ставили це за самоціль, але люди у нас настільки патріотично налаштовані, що до сьогоднішнього дня в місті не залишилося жодної пам'ятки з минулого, про яке тут намагаються і не згадувати. Замість цього, жителі міста активно будують нову історію України - роблять все, щоб ніколи і ніхто не забував тих, хто поклав на цей вівтар своє життя. Ми відмовилися від традиційних пам'ятників, хрестів, меморіалів і дійшли висновку, що набагато краще відкрити інфраструктурний об'єкт, назвавши його на честь Героїв Майдану. Ми відкрили не просто площу. Тут 2,5 гектара облагородженої території, якісно озелененої, з парковим освітленням, лавочками ... Тут пролягає маршрут між двома великими мікрорайонами. тисячі і тисячі людей щодня ходитимуть цією дорогою, згадуючи назву площі і зимові події, що змінили всю нашу країну", - підкреслив Федорук.

Він також зазначив, що на будівництво площі та пам'ятного знака не було витрачено жодної бюджетної гривні. Всі кошти зібрані волонтерами, місцевими бізнесменами. Проект був реалізований спільними зусиллями за організаційної підтримки міської влади.

"Ідея пам'ятного знака на честь Героїв Майдану виникла ще взимку, коли Майдан був у розпалі. Сесія міськради вирішила, що перша нова площа, яка з'явиться в місті буде названа в честь Героїв Майдану. Дизайн пам'ятного знака максимально простий, оскільки ідея не в помпезних формах , а в самій суті, закладеної в назві", - пояснив Федорук.

Міський голова Бучі висловив упевненість в тому, що подібні пам'ятні знаки незабаром з'являться в усіх містах України і будуть нагадувати не тільки про героїчний Майдан, а й про те, як необхідно вибудовувати життя в країні, щоб люди жили і раділи, а не йшли на майдани і гинули.

"Я вважаю, що міська влада і активісти в інших містах нашої країни можуть самостійно взяти на себе відповідальність щодо реалізації таких проектів, не розраховуючи на фінансування з міського бюджету. При бажанні знаходяться меценати, волонтери, готові витратити особистий час і сили. Бюджети українських міст мізерні - це всього 9% всіх зібраних на місці податків, решта йде в центр. І на ці кошти місту доводиться утримувати своє господарство. Якщо в рамках децентралізації, як обіцяють в Києві, на місцях залишатимуть хоча б 25% податків, як, наприклад , у Польщі, впевнений, що тоді до реалізації подібних проектів можна буде залучати і кошти міських бюджетів", - резюмував Федорук.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"