ban2

"Я піду за сонцем": У Києві презентують фільм присвячений бійцям 90-го батальйону

4 грудня 2016 року в Українському домі відбудеться зустріч, присвячена бійцям 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України Івана Зубкова

В рамках заходу буде показ документального фільму "Я піду за сонцем" про героїчні епізоди підрозділу, який був створений під час війни. За два роки бійці 90-го батальйону пройшли найгарячіші бої – Донецький аеропорт, Піски, Опитне, Водяне, Зайцеве, Авдіївка.

Зазначається, що символічно, що захід відбудеться напередодні Міжнародного дня волонтера (5 грудня) та свята - День Збройних Сил України (6 грудня).

Ідея створення фільму належить волонтеру, голові громадської організації "З країною в серці" Юрію Маковію.

"Коли повертаєшся до Києва після зони АТО, бачиш: тут ні в кого немає війни. Вона ніби відійшла на другий план. Не так багато людей, які не піддалися цій ілюзії. Ми бачимо, хто служить на сході, в яких бойових ситуаціях вони опиняються, через що їм доводиться проходити. І тому ми хочемо нагадати - війна поруч. Бійці на передовій щодня ризикують життям і їм досі потрібна підтримка. Не лише матеріальна, а й моральна. Статті в пресі, книжки про героїв, документальні фільми…", – вважає Маковій.

Ми маємо пам’ятати про тих, хто віддав життя, захищаючи Україну від російської агресії. У 90-му батальйоні таких – 45. Про них йтиметься у фільмі, їх імена будуть згадані на зустрічі.

"Я піду за сонцем" - назву фільму дала пісня, яку написав Тигран Григорян. Він – психолог, котрий неодноразово надавав допомогу військовим, які були у самому "пеклі". У стрічці Григорян співає російською, але глядачі почують й український варіант у виконанні Анастасії Приходько.

"Тема війни для мене завжди була болючою. Ще з дідових розповідей про Другу Світову. І коли трапилося таке горе в нашій державі, я вирішила, що обов’язково їздитиму до хлопців, допомагатиму так, як можу. Для мене головне – приїхати туди і подарувати якісь світлі миті звичайного життя. Ми всі маємо бути – і на фронті, і в тилу – єдиним міцним кулаком. Треба говорити, нагадувати і долучатися до волонтерства, до підтримки, до добрих справ. Щоб кожен один одному допомагав. І тоді ми здолаємо ворога", – впевнена Приходько.

До творчої групи документальної стрічки "Я піду за сонцем" увійшла частина людей, які робили фільми "Аеропорт. Той день", "Рейд. Сила нескорених", а також волонтери.

"Під час зйомок ми побували в одній із найгарячіших точок - авдіївській промзоні. Інтерв’ю доводилося брати безпосередньо під час обстрілу. Але найбільші емоції переживаєш не тоді, коли чуєш вибухи снарядів чи мін, відчуваєш ударну хвилю, а тоді, коли спілкуєшся з рідними загиблих. Адже кожна людина – цілий Всесвіт, який належить не тільки самій людині, а й близьким і друзям. Втрата одного Всесвіту – горе для багатьох. І треба це усвідомлювати і пам’ятати", - каже режисер і сценарист фільму Олексій Гончарук.

Також, під час зустрічі запланоівано нагородження сімей загиблих, воїнів і волонтерів та виступ Анастасії Приходько.

4 грудня 2016 року. Український дім. Початок – 11.00. Вхід – вільний.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"