ban2

Вражаюча допомога: як і чим волонтери підтримали українську армію у 2016-му

За минулий рік Всеукраїнський центр волонтерів витратив на потреби армійців майже ₴25 млн

Про це в ефірі "5 каналу" повідомив волонтер проекту People's Project (Всеукраїнський центр волонтерів) Максим Рябоконь, підбиваючи підсумки волонтерського руху допомоги за 2016 рік.

Найбільшою гордістю та досягненням волонтер вважає реалізацію проекту "Біотех-реабілітація поранених". Лише за 2016 рік до нього долучилися ще 25 важкопоранених бійців.

"Загалом ми вже прийняли більше 80 бійців. Тільки за минулий рік у нас є чудові результати 19 бійців і ще троє вже на фінішній прямій лікування – їм треба зняти пластини і дати шкірі зажити і все – вони живуть повноцінно, ходять, рухають руками. Це круто", – сказав Максим Рябоконь.

Крім того, Волонтер розповів про досягнення ще майже десятка вражаючих проектів та поділився планами на 2017 рік. Детальніше – дивіться у відео.

Проект "Оперативне реагування". В рамках якого сучасну техніку та амуніцію волонтери передають підрозділам, які стоять на передовій, у найгарячіших ділянках фронту. Прилади нічного бачення, тепловізори, засоби зв'язку, надсучасна оптика, знаряддя та обладнання, яке зробить побут та службу на передовій зручними та комфортними – на все це було зібрано понад три мільйони гривень народних пожертв.

Влітку 2016 був заснований проект "Захисники Маріуполя". Морпіхи, що залишилися вірні присязі, вийшли із окупованого Криму і, переформувавшись, стали на захист рубежів Маріуполя. "Чорним беретам" на чолі з легендарним Вадимом Сухаревським волонтери передавали біноклі, прилади нічного бачення, тепловізори, тепловізійні приціли, різні оптичні іграшки, побутове знаряддя, спецспорядження для розвідки та інше необхідне високотехнологічне обладнання.

Проект "Я снайпер". Різні підрозділи, різні люди – екіпірували як цілі снайперські загони, так і окремих стрільців. За півроку зібрано більше мільйона гривень. На них куплено усе необхідне – надсучасну оптику, додаткове приладдя для зброї, далекоміри, планшети і інші прилади, які полегшують снайперові роботу.

Проект "Герої Паралімпіади". Сотні постерів із зображеннями героїв-паралімпійців були розміщені на станції метро "Олімпійська" (іменні постери було надруковано та розміщено саме на пожертви меценатів).

Проект "Польові бліндажі" – більше 25 надійних і комфортних бліндажів поїхали на передову. А це – ще півтисячі бійців, що врятуються від морозу та вибухів. Будівництво ще 10 бліндажів виходить у завершальну стадію.

Проект "Кросфіт для військових", випускники якого вже навчають побратимів кросфіту, проводять власні змагання. І це лише початок: на 2017 рік заплановані вже нові масштабні проекти, пов’язані з кросфітом, під керівництвом волонтера і тренера Валерія Киселя.

Проект "Кровомобіль". Сумна світова статистика свідчить: більшість смертей на передовій відбувається саме від гострих крововтрат. Тож винахід лікаря-трансфузіолога Ростислава Зауральського буде оперативно доставляти кров та її компоненти до бійців на передовій протягом "золотої години" і рятувати життя українським захисникам.

E рамках проекту "Банк шкіри" протягом 2015-2016 років було виконано відновлення шкіри за допомогою клітинних технологій 12 пацієнтам, які отримали глибокі опіки до половини поверхні тіла. От лише нещодавно клітинні матеріали проекту врятували руку та життя юнака, який дістав тяжких опіків та поранень внаслідок вибуху на виробництві.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"