ban2

У калинівському полку Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України розпочали модернізацію бойової техніки власними силами, наприклад БТР, який здатний знищити танк

У калинівському полку Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України розпочали модернізацію бойової техніки власними силами

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу Національної Гвардії України.

Першим досягненням став БТР-80, на який гвардійці встановили протикумулятивні екрани та чотири станкові протитанкові гранатомети СПГ-9М. Модернізувати бронетранспортер допомогли фахівці з ремонту сільськогосподарської техніки. Волонтери з центральної України не змогли залишитись осторонь від подій, які відбуваються в Україні і взялись безкоштовно допомагати гвардійцям.

Оновлений бронетранспортер військові правоохоронці нарекли «Джокером», намалювавши відповідний символ на башті «вісімдесятки». Таку назву для бойової машини військовослужбовці придумали недарма − якщо у картах «Джокер» допомагає гравцю виграти, то у бою удосконалений БТР дасть калинівським гвардійцям більше шансів на швидку перемогу.

«Наш «Джокер» можна ефективно застосовувати там, де не можна і не доцільно використовувати установки залпового вогню, приміром, той самий «Град». Як приклад, на дистанції до 500 метрів навченому екіпажу не складе ніяких труднощів поцілити чотирма пострілами з СПГ у вікно житлового будинку розміром півтора на півтора метра, з якого веде вогонь ворожий снайпер чи кулеметник. При цьому противник буде знищений, а будівля зазнає мінімум ушкоджень», − розповідає автор ідеї модернізації бронетранспортера та головний конструктор Іван.

За словами головного конструктора, для ворожих танкістів «Джокер» буде теж доволі неприємним сюрпризом. «Один залп із чотирьох пострілів − один танк», − визначає принцип бойового застосування «Джокера» чоловік. Навіть з урахуванням протидії встановленого динамічного захисту техніка противника буде знищена. Адже динамічний захист спрацьовує при попаданні першого снаряду. Решта три постріли допоможуть швидко перетворити танк на металобрухт. Залп осколковими гранатами теж буде досить ефективним, оскільки вщент знищить усі прицільні прилади. У цьому випадку грізна машина противника перетвориться у звичайнісінький тягач.

Крім того, модернізований бронетранспортер буде здатен успішно знищувати мобільні групи противника, які вестимуть вогонь по військовим колонам з так званої «зеленки». Оскільки гранатомети встановлені на башті БТРа та готові до бою, екіпажу не потрібно витрачати час на їх розгортання та підготовку. Треба лише прямо на ходу прицілитись та здійснити постріл.

Нині модернізований бронетранспортер успішно пройшов випробування на полігоні у тилу, незабаром машина має опинитися на передовій. Користувачі Інтернету дали розробці назву «Катюша з БТР». Проте для калинівських гвардійців оновлена «вісімдесятка» так і залишиться «Джокером», який вони, наче виграшну карту з колоди, діставатимуть у бою у потрібний момент...

 

Джерело: Еспресо.ТВ

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"